Поливаємо, підживлюємо, збираємо врожай: календар на червень
До вашої уваги — четверта частина місячного календаря для садівників та городників.
Нинішній червень — це пора, коли все стигне швидше, ніж у попередні роки. Дозріла рання картопля, добігає кінця сезон полуниці, вже встигли наїстися черешні, достигають вишні з абрикосами, ґрунтові огірочки. Ось-ось — парникові помідори на прилавках на ринках та базарчиках замінять домашні, ґрунтові томати. Попри спеку на кухнях приватних будинків і квартир набирає обертів інший сезон — консервації.
Ну а розпланувати роботи на городі, враховуючи вплив Місяця вам допоможе наш календар на останній червневий тиждень.
22 червня
Не варто садити або сіяти нові культурні рослини на ділянці. Також не варто проводити основні агрозаходи, адже рослини стають досить чутливі, їх легко пошкодити. Тому можна перепочити день, аби завтра перейти знову до більш активних занять.
23 червня
Посіяні або посаджені цього дня рослини формуватимуть гарне стебло та кореневу систему, будуть досить стійкі до перепадів температур та хвороб.
У червні ще можна сіяти чорнобривці, календулу, космею, адже вони досить швидко ростуть. А з багаторічних квітів можна обрати турецьку гвоздику, наперстянку, маргаритку.
Поливати рослини вже можна, однак після цього треба з обережністю розпушувати землю, щоб не зашкодити корінню. Також можна посадити саджанці багаторічних дерев і чагарників. Добре будуть рости і декоративні, і плодові культури. Але влітку обирайте саджанці лише із закритою кореневою системою.
24 червня
Вважається, що якщо посіяти насіння культур зараз, воно буде погано сходити. А те, що навіть зійде, не дасть гарного врожаю. Тому ті культури, які би мали віддавати плоди, краще поки не сіяти та не садити. А ще варто відкласти поливи рослин та їхнє підживлення.
25 червня
Не рекомендується закладати нові культури, а от збирати врожай можна. Особливо зараз віддають врожай ягідники. Із плодів можна варити компоти, готувати десерти чи просто їсти свіжими. Та й запаси на зиму вже можна готувати: варення, соки, джеми тощо.
Також можна копати картоплю, якщо дозріли ранні сорти. Грядки після картоплі можна перекопати, видалити рослинні рештки і засіяти у більш сприятливий день сидератами для того, аби земля трохи відпочила.
Так само не варто поливати рослини і вносити добрива.
26 червня
Посаджені цього дня рослини формують міцне стебло та корінь, а також смачні плоди.
Якщо у вашому регіоні досить тепло, щоб виростити картоплю двічі за сезон, зараз можна посадити бульби. Також можна пересаджувати рослини, наприклад, розсадити багаторічники. Важливо під час пересаджування підготувати велику посадкову яму, вдвічі більшу, ніж земляна грудка біля коренів. Також не забудьте полити посадкову яму до та після пересаджування.
Поливати рослини вже можна, але так, щоб не було застою води. Вносити добрива також потрібно лише згідно з інструкцією і не перегодовувати рослини.
27 червня
Продовжуйте виконувати ті ж роботи, що і вчора. Можна не лише посіяти насіння зелені чи квітів, а й садити саджанці плодових дерев та чагарників, декоративні хвойні культури.
Проведіть підживлення рослин, якщо помітили у них дефіцит елементів живлення. Використати можна як органіку, так і мінеральні добрива, вносити під корінь чи по листу. Однак такі підживлення повинні бути в міру, тому строго дотримуйтеся інструкції виробника. Це ж стосується і поливу — він повинен бути помірний. А ще не забувайте, що у спеку поливати не варто, краще робити це у ранішні або вечірні години.
28 червня
Краще збирати врожай, ніж садити нові рослини. Насіння, якщо посіяти його зараз, може швидко зійти. Однак потім рослини будуть слабкі і врожай дадуть також не найкращий.
Що ще не рекомендується робити, так це вносити добрива та поливати рослини, оскільки зараз це може більше нашкодити.
Збирайте врожай ягідних культур, плодових та овочів, які дозріли. Наприклад, із раннього врожаю огірків можна робити свіжі літні салати, а можна готувати консервацію, засолювати огірки тощо. Так само з абрикос чи персиків можна готувати смачні десерти або робити заготовки на зиму.
29 червня
Покосіть газонну траву, щоб вона не так швидко відростала. А якщо робили це кілька днів тому, зараз можна провести обробки від ґрунтових шкідників. Адже личинки хрущів, дротяники загрожують не лише плодовим чи овочевим. Газон такі шкідники також можуть зіпсувати. Прорідіть дуже густі сходи, підгорніть картоплю, видаліть бур’яни у міжрядді.
30 червня
Можна займатися тими ж справами, що і два останні дні. Також можна приділити час грядкам, де зібрали врожай.
Їх варто перекопати, видалити і винести за межі городу рослинні рештки, розрівняти землю. У більш сприятливий день тут можна буде посіяти щось знову. Наприклад, у другій половині літа сіють пекінську капусту, редьку дайкон, редиску тощо.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA