Збираємо врожай: календар городника на липень-2024
Середина літа — період, коли городники та садівники одночасно збирають врожай деяких культур та сіють або садять інші.
Адже в липні дозріває багато культур: огірки, помідори, ранні сорти картоплі. А ще ягідні та фруктові в саду. Разом з цим у липні сіють для вирощування у другому обороті огірки, редиску, пекінську капусту тощо. Для того, щоб підібрати найбільш вдалий день для посіву овочів або квітів, можна звернутися до посівного місячного календаря городника та садівника на липень 2024 року.
6 липня
Не варто і сіяти або садити нічого, та й догляд за рослинами краще звести до мінімуму.
Якщо ж дуже хочеться зайнятися чимось нескладним, огляньте сад та грядки, чи є на рослинах ознаки хвороб та шкідників. У більш сприятливий день одразу ж проведете захисну обробку.
Встановіть опори для гілок на деревах, які сформувати багато плодів, щоб під власною вагою вони не зламалися. Зберіть опалі плоди під деревами, не залишайте їх гнити та псуватися в саду, адже вони можуть бути джерелом інфекції. Такі плоди потрібно винести за межі ділянки і знищити.
7 липня
Зараз краще більше відпочивати, ніж займатися городніми та садовими справами. Адже крім того, що не варто сіяти або садити рослини, особливо ті, що мають дати врожай, також не варто поливати рослини та підживлювати їх.
Однак це сприятливий час, аби збирати дозрілі плоди. Якщо дозрівають ранні сорти картоплі, викопайте, переберіть та покладіть зберігатися. Збирайте врожай смородини, аґрусу, порічок — тих ягід, що вже дозріли. З них можна готувати компоти, робити десерти, а ще — заготівлі на зиму. Приготуйте з ягід варення, джеми, заморозьте цілими.
Також в цей період можна зрізати квіти — вони будуть довгий час стояти в букеті.
8 — 9 липня
Хоча багато чого зараз робити на ділянці не рекомендується, однак до цього списку не входить боротьба зі шкідниками та хворобами. Якщо планували профілактичну обробку рослин, саме час це зробити. До прикладу, полуниця після того, як віддала врожай, ще може влітку хворіти. Плямистості листя або борошниста роса — небезпечні хвороби культури.
Захисту від шкідників та хвороб потребують зараз багато культурних рослин. Білан капустяний, наприклад, шкодить різним капустяним культурам. Гусениці обгризають м’якуш листка, згодом виїдають тканину разом з тоненькими жилками.
Усе ще не варто вносити добрива та поливати рослини.
10 липня
Можна сіяти квіти та декоративні культури. Посадіть декоративні вічнозелені рослини для прикрашання присадибної ділянки. Так само як із плодовими культурами, зараз обирайте тільки ті саджанці, що мають закриту кореневу систему. За допомогою хвойних або листяних декоративників можна прикрасити свою ділянку, створити живу огорожу, приховати можливі недоліки у певних місцях. А для їхнього захисту від хвороб та шкідників варто мати комплекс для захисту хвойних та листяних дерев і кущів.
Ще можна провести живцювання троянд, обрізати ті декоративні дерева та кущі, які відцвіли у червні.
11 липня
Продовжуйте зрізати бутони квітів та чагарників, які відцвіли, щоб вони не псували декоративний вигляд клумби. Якщо вирішили пересадити багаторічні квітучі чагарники, спочатку знайдіть їм відповідне місце, залежно від того, люблять вони сонце і напівтінь. Далі ділянку слід перекопати та підживити.
Калійними добривами можна підживити плодові культури, які у процесі плодоношення або ось тільки віддали врожай. За потреби обріжте сухі та пошкоджені частини рослин. Також зараз корисним буде полив.
12 липня
Можна сіяти овочі, квіти та інші культури. Вважається, що цей знак забезпечує непоганий врожай, який зможе довгий час зберігатися.
Можна посіяти насіння огірків на розсаду, якщо плануєте вирощувати їх у літньо-осінньому обороті в теплиці. Також посійте зелено-пряні культури, пекінську або брюссельську капусту. Варто звертати увагу на сорти та гібриди, які добре переносять підвищені температури повітря і не почнуть стрілкуватися. Ще можна посіяти цибулю на зелень.
Проведіть розпушування ґрунту, якщо поливали рослини або якщо пройшов дощ. Це важливо, щоб не утворювалася кірка на поверхні землі. Збирайте врожай овочів, ягід, фруктів, робіть із ними заготівлю на зиму.
13-14 липня
Можна поливати рослини, якщо стоїть спека. Не забувайте про загальні рекомендації щодо поливу і проводьте його вранці або ввечері. Також враховуйте потреби рослин у поливі. Адже огірки та капуста, наприклад, вважаються досить вологолюбними, тоді як кавун більш стійкий до посухи.
Посійте пекінську капусту, кріп, цибулю на перо, щавель, огірки та томати для теплиці. Із квітів посійте багаторічну гвоздику, маргаритки. З кімнатних посадіть китайську троянду, целозію, гортензію, лілії.
Вдалий період і для того, щоб внести добрива. Наприклад, якщо готуєте місце під пересаджування багаторічників або посадкову яму для висаджування саджанців.
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA