Україна посилить контроль за обігом дієтичних добавок
Однією із вимог інтеграції українського законодавства до законодавства Європейського Союзу є посилення контролю за виробництвом і обігом харчових доповнювачів (дієтичних добавок).
Кабінет Міністрів України розглянув законопроєкт, який після ухвалення Верховною Радою усуне прогалини в законодавстві щодо контролю за виробництвом харчових добавок.
«Біологічно активні добавки — це не чудодійні ліки проти усіх хвороб. Їх призначення є допоміжним. Відповідно, є значні відмінності регулювання їх обігу від обігу лікарських засобів. Однак, наразі є непоодинокі випадки, коли під виглядом БАДів реєструються лікарські засоби. Це вводить в оману споживача та несе ризики для здоровʼя людей. Тому маємо усунути наявні законодавчі прогалини, аби реєстрація та обіг і лікарських засобів, які проходять клінічні випробування й мають доведену ефективність, і біологічно активних добавок, які такої підтвердженої ефективності не мають, був чітко урегульований і жодні маніпуляції не були можливі. Купуючи той чи інший препарат, людина повинна чітко розуміти, що саме вона купує. Але навіть зараз, до прийняття цього законопроєкту, моя ключова порада людям — не займатися самолікуванням, а звертатися по консультацію до лікаря», — наголошує міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Попри те, що сьогодні законодавство регулюється обіг харчових доповнювачів на ринку України, система державного контролю потребує вдосконалення. Через наявні прогалини недобросовісні суб’єкти господарювання припускаються зловживань, зокрема не здійснюють реєстрацію лікарських засобів та реалізовують їх під виглядом харчових доповнювачів (дієтичних добавок).
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA