«Мистецтво в умовах війни»: як працює Всеукраїнський центр вишивки та килимарства під час війни
Незважаючи на розпач, розгубленість, страх за дітей, працівники Всеукраїнського центру вишивки та килимарства із перших днів повномаштабної війни відклали свою звичну творчу роботу і долучилися до Всеукраїнської акції «Разом ми — сила».
З білої тканини виготовляли різних розмірів перев’язувальний матеріал (різали стрічки відповідних розмірів, потім ці «бинти» прасували та змотували), плели маскувальні сітки. Для наших захисників шили спідню білизну, медичні сумки.
Поряд з мамами виконували певну роботу їхні діти. Прийшли на допомогу друзі, знайомі. Чимало жителів Решетилівської громади на наші звернення приносили і привозили тканину, речі, необхідні матеріали для виготовлення маскувальних сіток, «бинтів», білизни. Майстрині ВЦВК також шили для бійців бандани, балаклави, панами та ін. І звичайно ж, прапори України.
Ситуація на фронті змінювалася, змінювалися погодні умови і потреби бійців також, й ми підлаштовувалися під ці потреби. Працівники ВЦВК включилися у волонтерську діяльність і допомагали нашим армійцям чим могли, зокрема продуктами, засобами гігієни, приносили баночки для тушкованок, які виготовляли наші решетилівці та відправляли на фронт. На потреби бійців ми перераховували кошти.
Варто сказати, що керівник нашої мистецької установи Надія Вакуленко та заступник директора Алла Кісь ще з 2014 року, працюючи в художньому професійному ліцеї, разом з працівниками цього навчального закладу передавали в зону АТО захисникам України продукти, речі, а нині згуртували весь колектив ВЦВК на підтримку ЗСУ. Працівники колективу Всеукраїнського центру вишивки та килимарства продовжують регулярно підтримувати захисників, а також переселенців із зони бойових дій.
Коли розпочалася повномасштабна війна, у Решетилівку прибуло чимало сімей з дітьми. На базі ВЦВК з ініціативи спільноти переселенців проводилися благодійні мистецькі заходи «Діти війни в обіймах Решетилівки» для тих, хто прибув у наше місто з Волновахи, Андріївської ОТГ Краматорського району Донецької області, Харкова, інших гарячих точок.
Паралельно з волонтерською діяльністю наш колектив повернувся до своєї повсякденної роботи. Фахівці ВЦВК багато роблять для популяризації кращих здобутків національної культурної і духовної спадщини, без яких неможливе наше майбутнє.
Людмила ДЯДЧЕНКО, провідний редактор Всеукраїнського центру вишивки та килимарства