Працівники критичної інфраструктури Полтавщини мають щепитися від кашлюку, дифтерії та правцю

Таке рішення було прийнято на засіданні регіональній комісії ТЕБ і НС.
У Полтавській ОВА, під час чергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, затвердили План проведення додаткових заходів з імунізації населення проти кашлюку, дифтерії та правця.
В Україні спостерігається тенденція росту захворюваності на кашлюк та кір. Це пов’язано із циклічністю недуги, а також із міграцією населення в умовах воєнного стану.
«Ріст захворюваності на кір та кашлюк пояснюється періодичністю кожні п’ять років, що саме припадає на 2023-2024 роки. Це спричинено зокрема несталим імунним захистом від кашлюку 5-8 років, зниженням вакцинації в період пандемії COVID-19. Зважаючи на низку факторів, є ймовірність зростання цих захворювань і в 2024 році», — розповів генеральний директор ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Андрій Хайлов.
Також він зазначив, що працівники об’єктів критичної інфраструктури мають бути щеплені від кашлюку, дифтерії та правцю.
Директор Департаменту охорони здоров’я ОВА Віктор Лисак зауважив, що потрібно щепити проти цих інфекцій понад 59 тисяч дітей. Додав, щоб голови ТГ звернули увагу на епідситуацію в своїх громадах.
«У нас є частина населення, яке обслуговується фізичними особами підприємцями і приватними структурами. Проведення профілактичних щеплень їх також стосується», — зауважив Віктор Лисак.
Додаткові заходи з імунізації дитячого та дорослого населення проти кашлюку, дифтерії та правця цього року на Полтавщині буде проведено на рівні кожної громади. Вакцинацією буде охоплено не менше 80% визначених цільових груп, які пропустили планову імунізацію у попередні роки.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA