Надмірна спека не дає українцям продихнути
Надмірна спека намагається подолати українців: сьогодні зафіксували пік найгарячішої температури цього літа.
Люди рятуються біля водойми.
«Зараз в таку аномальну спеку, і Слава Богу потрапляю у вихідні, стараюсь рятуватися на річці з дітьми! Приїжджаю з Полтави в Решетилівку. Тут мешкає дочка. І це в нас вже скажемо так ввійшло в сімейну традицію. Вдома рятуємося — це завжди затінок, десь таки водичка у нас стоїть. Десь там щось. Стараємось дуже на сонце не виходити», — говорить Оксана Кубайчук, відпочиваюча.
«Ми прийшли сюди на цю водойму, бо спека неможлива. Прийшли з самого ранку. Бо діти, онуки не знають, чим зайнятися вдень, як спастися. Водойма — є проблеми, трішки буває вода не дуже. Але це рятує дійсно в такій спеці! Це наш порятунок!», — зауважує Ірина Іванченко.
Як правильно охолодитися під час спеки розповіла сімейний лікар Юлія Стодух.
«Люди повинні обтиратися не холодною, а теплою водою. Обтирати собі руки до ліктя, обтирати собі шию, обтирати собі потилицю. І класти собі на лоба можна прохолодну ганчірку. Не холодну! Газовані — не можна, солодкі напої — не можна. Не можна пити алкогольні напої — це заборонено в цей період. Тому що навпаки буде ще гірше. Можна пити солодкий теплий чай, не більше 20 градусів», — дає поради сімейний лікар Юлія Стодух.
Сьогодні подекуди стовпчики термометра сягнули до +41-ого градусів.
«Максимуми абсолютні, наприклад для України становлять +42 градуси, який спостерігався у 2010 році по метеостанції „Луганськ“ і це було 12 серпня. Цей абсолютний максимум для території України ми ще не перекрили. Ну і звичайно решта території також по кожній метеостанції фіксуються оці локальні рекорди для певних дат», — розповідає Наталія Птуха, синоптик Українського гідрометеорологічного центру.
У спеку у лікарів додається роботи. За день лише до Решетилівської підстанції екстреної медичної допомоги надходять виклики від 16-18 громадян зі скаргами на стенокардію, гіпертонічні кризи, утруднене дихання та серцеві розлади. Крім того, палке сонце може спричинити і тепловий удар.
«Тепловий удар проявляється почервонінням, тепла, суха шкіра, запаморочення, головний біль, нудота, рвота. При цьому людину потрібно помістити в прохолодне місце, там де є тінь. Дати їй випити теплої води. Не холодної. Потрібно дати зелений чай. Обов’язково охолоджуватися. Дати доступ повітря. Якщо ці симптоми рвоти, запаморочення, головний біль не завершуються на цьому етапі, то тоді потрібно пацієнта доправити до медичного закладу», — радить Юлія Стодух, сімейний лікар.
Послаблення спеки слід очікувати після 18-ого липня.
Більше по темі знає Ксенія Гребенюк. Ознайомитися з відеоматеріалом можна за посиланням.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA