Збираємо врожай: календар городника на липень-2024. Частина четверта
Середина літа — період, коли городники та садівники одночасно збирають врожай деяких культур та сіють або садять інші.
Спека потроху спадає — саме час зайнятися врожаєм і знову взятися до консервування всього, що народила щедра українська земля.
Нагадаємо, що липень — час не лише збирати дозріле, а й сіяти для вирощування у другому обороті огірки, редиску, пекінську капусту. Для того, щоб підібрати найбільш вдалий день для посіву овочів або квітів, варто прислухатися до порад посівного місячного календаря городника та садівника на липень 2024 року. До вашої уваги — четверта частина календаря на ці вихідні та наступний тиждень.
20 липня
Корисним буде полив, якщо проводити його, як годиться. Обирайте ранішні або вечірні години, щоб рослини встигли поглинути вологу. При цьому слідкуйте, щоб полив був не занадто рясним і вода не застоювалася, інакше можна викликати грибкові хвороби.
Влітку також можна провести дощування туї. За допомогою такого заходу змивається пил з рослин, а це прискорює обмінні процеси. Для захисту туй від шкідників та хвороб можна обрати комплекс для хвойних та листяних насаджень, що містить потрібні засоби захисту та детальну інструкцію, що і від чого застосовувати. Оскільки це комплекс захисту, він також підійде для ваших листяних декоративних дерев та кущів.
На сіно покосіть траву, заготовляйте дрова.
21 липня
Рослини стають чутливі в цей період. Також не варто сіяти або садити нові рослини. Прополіть та розрихліть ділянку, де нічого не росте — пізніше посієте сидерати або ще якість культури. Загалом можна відпочити від робіт на присадибній ділянці або приділити час дому, влаштувати генеральне прибирання, провести час із сім’єю.
Встановіть підпірки для гілок персика, яблуні, груші, де сформувалося багато плодів. Під їхньою вагою гілки, особливо якщо дерево ще молоде, можуть зламатися. Також якщо ще цього не робили, поставте опори для високих кущів томатів.
22-23 липня
День взагалі не підходить для того, щоб закладати нові рослини на ділянці. Вони будуть погано рости, а їхній врожай також вас не порадує. До того ж треба поки що відкласти і поливи рослин та проведення підживлень.
Тому краще подбати про захист рослин від хвороб та шкідників. Вишні, черешні, сливи після збору врожаю також можуть уражуватися хворобами. Тому важливими заходами є видалення уражених гілок рослин, а також профілактичне обприскування фунгіцидами.
Покосіть газон — тоді трава відростатиме повільніше. Можна заготовляти дрова на зиму. Прорідіть густі сходи культур, які нещодавно посіяли, і вони дали сходи. Також видаліть бур’яни у міжрядді, розпушіть землю.
24 липня
День підходить для посівів та посадок фактично всіх культур: вони будуть добре розвиватися і дадуть щедрий врожай. Посійте насіння пекінської капусти. До речі, її можна сіяти з інтервалами 10-14 днів. Рекомендується обрати сорти, стійкі до цвітіння для посіву влітку. Також можна звернути увагу, чи підходить цей сорт саме для вирощування в літньо-осінній період. Такі качани підходять для зберігання, на відміну від тих, що вирощувалися навесні.
Поливати рослини вже можна, однак робіть це обережно, щоб не залити їх. Не забувайте, що надмірний полив шкодить так само, як і його нестача.
25 липня
Крім того, що варто слідкувати за поливом, потрібно і в міру вносити добрива. В цей час гарною підгодівлею будуть фосфорно-калійні добрива, але не перекорміть рослини.
Не варто зараз проводити обрізки. Із квітів та овочів можна збирати насіннєвий матеріал.
26 липня
Не найкращий період для посадок та посівів. Однак він підходить для збору врожаю. Збирайте всі плоди, що достигли, не залишайте їх на рослині, щоб вони не переспіли. Копайте бульби картоплі, зривайте огірки та томати, перець, зелень. В саду збирайте ягоди та фрукти.
Також варто пройтися по саду і зібрати ті плоди, що опали. Вони, скоріш за все, уражені хворобами або пошкоджені шкідниками. Такі плоди треба винести за межі ділянки, щоб вони не були джерелом розповсюдження інфекції.
Бутони тих квітів, що відцвіли, зрізайте, щоб вони не псували загальний декоративний вигляд рослини. А також щоб рослина не витрачала на них свою енергію.
27 липня
Займіться ділянками, що пустують. Там, де прибрали врожай, потрібно ретельно очистити грядки від рослинних решток. Перекопайте ґрунт і за потреби внесіть добрива. А в більш сприятливий час знову можна буде тут щось посіяти.
Вдалий час, щоб збирати врожай, який закладеться на тривале зберігання. Покосіть траву на сіно. А також газонну траву, щоб вона повільніше відростала.
Квіти можна зрізати для букетів та на продаж. Вони будуть довго стояти у воді і не втрачати декоративного вигляду. За календарем городника й садівника зараз не варто поливати рослини та вносити добрива.
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA