Коли краще збирати врожай: Місячний календар городника на серпень
У серпні ми вже насолоджуємося врожаєм ранніх сортів яблук та груш, дозрівають сливи, персики, родить ремонтантна полуниця та малина.
Усі плоди потрібно знімати вчасно, щоб вони не перезрівали. Одночасно зі здоровими плодами потрібно прибирати в саду і падалицю. Такі яблука, груші, сливи зазвичай мають тріщини або підгнивають, тому стають джерелом поширення інфекції. Вчасно прибирайте їх та виносьте за межі саду.
Про це пише Аптека садівника.
Перед тим, як закладати зібраний врожай овочів та фруктів у погріб, його потрібно підготувати. Провітріть сховище, винесіть стелажі і за потреби обробіть вапном. Також таку обробку потрібно провести всередині сховища, особливо якщо минулого року було поширення грибкових інфекцій на плодах.
У серпні зазвичай збирають врожай картоплі, якщо не всіх сортів, то принаймні ранньо- та середньостиглих. Для цього краще обрати сухий день, коли картопля вже добре підсохла. Допоможе обрати день для копання картоплі і місячний посівний календар городника та садівника на серпень 2024 року.
У серпні, особливо у першій половині місяця ще можна щось посіяти. Редиска, зелень, дайкон, пекінська капуста — це ті культури, які городники висівають на грядках, що звільнилися після інших культур. День стає коротшим, однак ці культури ще встигнуть вирости та дати врожай. А ще на початку місяця на грядках, які звільнилися, можна сіяти сидерати.
На початку місяця можна сіяти на розсаду деякі багаторічні квіти, щоб потім пересадити їх на клумбу для вкорінення до холодів. Коли це краще зробити, також може підказати календар садівника на серпень. З його допомогою ви можете скласти приблизний план робіт на місяць: коли щось посіяти, а коли — збирати врожай.
3 серпня
Не рекомендується збирати врожай коренеплодів. А от врожай перцю, томатів, огірків, баклажанів, капусти — можна. Робити це краще в суху погоду в міру дозрівання плодів. Не залишайте достиглі овочі на рослині, щоб вони не перезрівали. Огляньте зібраний врожай і за потреби відділіть зіпсовані та гнилі плоди. А здорові можна вживати свіжими або готувати з них консервацію на зиму.
Не забудьте і про яблука та груші в саду. Ранні сорти не закладають на тривале зберігання, тому вони підуть або для свіжого вжитку, або щоб приготувати щось на зиму: соки, варення, джеми тощо.
Органічні відходи можна закладати в компостну яму. Проріджуйте густі сходи та видаляйте бур’яни.
4 серпня
Більшість робіт із рослинами не рекомендується проводити. Не варто і закладати на ділянці нові рослини, оскільки гарний врожай навряд чи вийде зібрати.
Тому можна зайнятися підготовкою погреба або підвалу до закладання врожаю. Насамперед потрібно його провітрити і побілити стіни вапном. Стелажі винесіть на вулицю також для провітрювання. Помийте їх і за потреби продезінфікуйте.
Зберіть в саду падалицю. Яблука, сливи, груші, що попадали з дерева, потрібно зібрати. Вони зазвичай вже мають тріщини або гнилі. Такі плоди винесіть за межі ділянки, адже вони можуть розповсюджувати інфекції.
Якщо ще не маєте потрібного насіння для посіву цього року, сьогодні вдалий день, щоб підшукати його. До того ж зараз немає сильного ажіотажу на нього, як навесні, тому ви спокійно знайдете потрібне вам насіння.
5 серпня
Не варто нічого сіяти та садити. А також зараз не час для внесення добрив та поливу. Ці агрозаходи можуть навіть нашкодити.
Хвороби та шкідники загрожують рослинам протягом усього вегетаційного періоду. Так, перепади температури, висока вологість та опади можуть спровокувати виникнення грибкових хвороб на винограді. Щоб захистити врожай, потрібно проводити профілактичні обробки. Проводячи обробку, потрібно враховувати, що період очікування від обприскування до збору врожаю має становити 30 діб.
6 серпня
Вдалий період для квітникарів. Можна сіяти або пересаджувати квіти та декоративні культури, з яких не збираєте врожай. Вони будуть красиво та рясно цвісти.
На початку серпня можна посіяти насіння турецької гвоздики, яка порадує своїм цвітінням наступного року. Сіють насіння квітів приблизно на 1 см у глибину у пухкий ґрунт. Турецька гвоздика невибаглива до умов вирощування і добре переносить зимівлю. А якщо морози будуть дуже сильні, прикрийте її ялиновим гіллям або снігом.
Можна посіяти на розсаду інші багаторічні квіти, а коли вона підросте, пересадите на клумбу. Це можуть бути мальви, садові ромашки, дельфініум.
7 серпня
Можна проводити підживлення рослин. Також можна внести і мінеральні добрива під корінь. Враховуйте, що зараз переважати повинні добрива на основі калію та фосфору, а азот потрібен меншою мірою.
Займіться грядками та ділянками, де врожай уже зібрали. Приберіть рослинні рештки, перекопайте землю та підготуйте її під черговий посів зелені, редиски або ж сидератів.
8 серпня
Можна продовжити посів квітів та догляд за тими рослинами, що вже є на вашій ділянці.
Якщо помітили, що півонії цвітуть вже не так рясно та пишно, можливо їм потрібно змінити місце та розсадити. Оберіть для квітів добре освітлену ділянку, підготуйте лунку і підживіть її. Перед пересаджуванням треба обрізати кущ і залишити до 20 см від коріння. Тоді рослина направить усі сили на вкорінення. Також у серпні пересаджують інші багаторічники: іриси, лілії, примулу.
Також у цьому місяці пересаджують полуницю. Рости на одному місці ця культура може кілька років, а потім врожай дрібнішає. Тому в серпні можна пересадити кущики полуниці на нове місце.
9 серпня
На початку серпня ще можна посіяти редьку дайкон, особливо сорти, що мають короткий період вегетації. Насіння цієї культури досить велике, і сіяти його легко. Також сіяти можна редиску, редьку, різноманітну зелень.
10 серпня
Зараз можна не лише сіяти деякі овочі, а пересаджувати розсаду на постійне місце та розсаджувати багаторічні квіти. Якщо вирощуєте огірки в теплиці у літньо-осінньому обороті, можна пересадити в закритий ґрунт розсаду, що підросла. Також в теплиці можна посіяти й інші культури: цибулю на зелень, редиску, пекінську капусту тощо.
Розсадіть квіти, які розрослися. Збирайте врожай овочів та фруктів, копайте бульби картоплі. Після того, як зібрали врожай картоплі, просушіть бульби та переберіть їх. Це потрібно, щоб на зберігання не закласти зіпсовані плоди.
Можна обрізати сухі та пошкоджені гілки, прорідити крону. А також поливати рослини. При цьому не забувайте, що чим ближче до моменту повного дозрівання кавунів, тим рідше їх поливають, це ж стосується і динь.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA