Які свята відзначаємо 11 серпня?
Сьогодні обов’язково привітайте з професійним святом людей, які відбудовують країну, й тих, хто лікує братів наших менших.
У другу неділю серпня в Україні відзначають День будівельника. Це професійне свято відзначатиме чимало українців, які працюють на будівництві. До війни багато українських будівельників працювали за кордоном. А після повномасштабного вторгнення частина з них взяла у руки зброю і захищає Україну, а частина — відбудовує країну.
Це важлива професія, адже саме будівельники будують будинки, школи, лікарні, відбудовують помешкання, пошкоджені внаслідок російського вторгнення в Україну.
Тому, якщо маєте знайомих будівельників, не забудьте привітати їх 11 серпня із професійним святом і подякувати за їхню важку, але надзвичайно потрібну роботу. Їхніми руками будується не лише помешкання, але й відбудовується країна.
Друга неділя серпня — це ще й професійне свято працівників ветеринарної медицини.
Бути лікарем ветеринарної медицини — це покликання, адже не кожному дано зрозуміти мову тварин. Тим більше, що «пацієнтом» ветеринарного лікаря можуть бути не лише домашні улюбленці, а й велика рогата худоба, сільськогосподарські тварини, птахи, коні, риба та навіть бджоли. У цей день традиційно згадують відомий вислів: «Медицина лікує людину, а ветеринарія оберігає людство». І це невипадково: саме завдяки роботі ветеринарів вдається запобігати епідеміям серед свійської худоби, які в іншому випадку могли б призвести до найтяжчих наслідків — аж до масштабного голоду та поширення небезпечних захворювань серед людей.
Яке церковне свято
11 серпня, в православному календарі день пам’яті святого мученика Євпла. Святий мученик Євпл (або Євпл Катанійський) жив у III-IV століттях і є одним з християнських святих, яких шанують як мучеників. Його ім’я згадується в числі святих Католицької та Православної церков.
Святий Євпл служив дияконом у місті Катанія, на острові Сицилія. Він ревно проповідував християнську віру, незважаючи на переслідування християн, що мали місце в той час.
За часів імператора Діоклетіана, коли переслідування християн досягли свого апогею, Євпл був схоплений за проповідування Євангелія. За наказом місцевого правителя він був підданий жорстоким катуванням. Проте не відмовився від своєї віри та продовжував проповідувати навіть під час катувань.
Після численних катувань Євпл був засуджений до смерті і обезголовлений.
Цей день в історії
1707 рік — Королівство Пруссія та Шведська імперія підписують «Вічний альянс», що гарантує взаємну військову допомогу у випадку нападу на одну з них третьої сторони;
1866 рік — у США відкривають перший у світі майданчик для катання на роликових ковзанах;
1877 рік — американський астроном Асаф Голл відкриває супутник планети Марс під назвою Деймос;
1906 рік — у Великій Британії Юджин Ласт отримує патент на звукове кіно;
1926 рік — компанія «Kodak» оголошує про початок роботи зі створення кольорової кіноплівки;
1989 рік — пленум Верховного суду УРСР реабілітує усіх засуджених у справі Спілки визволення України;
2003 рік — українські війська введені в Ірак для виконання миротворчої місії;
2008 рік — російські окупаційні війська в ході війни проти Грузії захоплюють міста Сенакі, Зугдіді та Поті;
2011 рік — запроваджують інституцію Уповноваженого Президента України з прав дитини, на посаду Уповноваженого призначено Юрія Павленка;
2016 рік — Рада Безпеки ООН проводить закрите засідання щодо збройних провокацій російських спецслужб у Криму, на якому підтверджує позицію щодо територіальної цілісності України.
Цього дня народилися
1340 рік — живописець Феофан Грек, який працював у Візантії і Давній Русі;
1858 рік— голландський фізик Християн Ейкман, відкрив вітамін B1, Нобелівський лауреат;
1889 рік — український громадсько-політичний діяч, дипломат, міністр зовнішніх справ УНР Олександр Шульгин;
1950 рік — піонер комп’ютерних технологій, конструктор одного з перших персональних комп’ютерів у світі Apple I та Apple II (США), співзасновник (разом зі Стівом Джобсом) фірми Apple Стів Возняк;
1960 рік — український футболіст, другий найстарший футболіст в історії вищої ліги чемпіонату України Ігор Біскуп.
Народний календар: прикмети цього дня
Наші предки вірили, що цього дня краще не ходити на болотисті місцевості, тому що тут часто відбуваються різноманітні «чудеса». Наприклад, можна зустрітися з «блукаючими вогниками», які заведуть у трясовину. Також краще не йти у безлюдні та незнайомі місця, адже так ви накличите на себе біду.
Хорошою прикметою вважається побачити уві сні білого коня в ніч проти 11 серпня. Це означає, що вам буде неймовірно щастити цілий рік. Також селяни відправлялися збирати обліпиху, щоб лікуватися ягодою взимку.
Немає вітру до теплої погоди.
Сонце світить яскраво — в вересні майже не буде дощів.
Дим стелиться по землі до дощу.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA