Медзаклади продовжують забезпечувати енергетичним обладнанням
Українські медзаклади мають близько 12 тисяч генераторів на випадок відключення електроенергії.
Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами продовжує працювати над підсиленням медзакладів енергетичним обладнанням. Це дозволить забезпечити безперебійну роботу лікарень у випадку аварійних відключень електроенергії та в умовах щоденних обстрілів й атак росії на енергетичну систему України.
Загалом українські лікарні забезпечені 11 820 генераторами для безперебійного електроживлення. Також вже близько 90 українських закладів охорони здоров’я мають сонячні станції, більшість з яких — з акумуляторами. Вони встановлені коштом різноманітних програм, благодійних фондів, урядів інших країн. Загалом до кінця року передбачається оснащення 200 закладів охорони здоров’я сонячними станціями.
Такі дані наводить Міністерство охорони здоров’я України.
«Лише протягом цього року у багатьох регіонах України тривало оснащення лікарень енергетичним обладнанням коштом місцевих бюджетів та за допомоги благодійних фондів. Серед прикладів такої успішної співпраці — сонячна електростанція потужністю 80 кВт, яку встановили у Ніжинському міському пологовому будинку. Обладнання працює разом з акумуляторами, які накопичують електроенергію. Вартість сонячної електростанції становить понад 4,3 мільйона гривень. Проєкт реалізовано БФ „Yellowblue Force Foundation“ за підтримки Міністерства охорони здоровʼя України, у співпраці з ГО „Екоклуб“ за фінансової підтримки Pfizer Foundation (у співпраці з Leleka Foundation)», — зазначають у відомстві.
Завдяки енергетичному обладнанню пацієнти отримуватимуть медичні послуги незалежно від аварійних чи планових відключень електроенергії, що гарантуватиме більшу енергетичну безпеку закладу та його стабільну роботу.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA