На Полтавщині впроваджують нову методику викладання дисципліни «Захист України»
Із 1 вересня 2024 року учні 10–11 класів нашої держави вивчатимуть предмет «Захист України» на нових засадах.
Задля сприяння запровадженню загальновійськової підготовки в закладах освіти Полтавщини у Решетилівці провели засідання робочої групи за участі представників органів місцевого самоврядування (відділів освіти), закладів освіти, які відповідальні за викладання навчального предмета «Захист України».
« Предмет „Захист України“ з нового навчального року потребує великої уваги з боку місцевих громад і до державних установ. Мета сьогоднішньої роботи максимально залучити максимально ту матеріально-технічну базу, яка є в Полтавській області, і ці центри для навчання по даному предмету. Тому, що в школах готувалися укриття і ми не змогли придбати ту кількість макетів, які мають бути в кожному навчальному закладі у кожній громаді. Тому такі центри є при ДСНС, при вишах, такі центри створені у деяких громадах і вони готові надати допомогу», — говорить Олег Діденко, -голова робочої групи щодо сприяння запровадженню загальновійськової підготовки в закладах освіти Полтавщини.
Навчально-польові збори у рамках вивчення дисципліни будуть обов’язковими. Бійці 3 штурмової бригади провели показовий вишкіл на полігоні й продемонстрували, чому вчитимуть школярів.
«Сьогодні ми проводимо вишкіл для Полтавського осередку „Центурії“ військово-патріотичної організації „Воїн“ та міських голів і районних рад та військових організацій. Проводимо заняття-ознайомлення з тактико-технічними характеристиками основних видів зброї, ознайомлення нашого спорядження, логіки і його використання на тілі. Спробуємо провести холосте тренування по індивідуальній стрілецькій підготовці, а також спробуємо трішки постріляти і подивимось, зафіксуємо результати. Загальна мета нашого вишколу — навчити молодь, підготувати їх до майбутніх викликів і підготувати до майбутньої служби в армії, щоб молодь, яка прийде, була вже підготовленою. На даний момент ми зробимо їх більш мотивованими і більш досвідченими», — коментують бійці Олег та Назар.
Для створення навчальних просторів дисципліни «Захист України» та навчання педагогів, які викладають предмет у Полтавській області, спрямували понад 88 млн грн освітньої субвенції.
Більше по темі дивіться за посиланням.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA