У Решетилівці облаштували житло для переселенців
У Решетилівці на базі аграрного ліцею імені І.Г.Боровенського гуртожиток обладнали у сучасне житло для переселенців.
На кожному поверсі триповерхової будівлі — по п’ять секцій з чотирма кімнатами.
Тут, зокрема, замінили покрівлю, замінили і встановили вікна та двері, комунікації, а також провели ремонт приміщень і житлових кімнат, які укомплектували ліжками, столами, стільцями та шафами.
«Це наразі один із чотирьох об’єктів у нашій області, який вже працює. Ще на черзі у нас три таких так би мовити місця тимчасового проживання. Якщо ми дивимося на цей МТП, то по ліжкомісцях 150 на сьогодні проживає 138 і на сьогодні не зможуть розмістити. Є в нас кімнати на п’ять місць, але до сім’ї з 4 осіб ми не можемо нікого підселити. Тому наразі ми кажемо про 900 місць в області після завершення всіх ремонтних робіт», — прокоментував Володимир Василенко, заступник начальника Полтавської ОВА.
Пані Наталя з родиною проживає в гуртожитку близько місяця.
«Я з Донецької області, Покровського району, селище Новоекономічне. Виїхали, бо була примусова евакуація сім’ям з дітьми. Було дуже страшно. У нас літають ракети, зриваються. Храм наш знищили повністю. У мене там лишилася мама. Зв’язку немає. Приїхала я сюди 10 серпня. Коли їхала, не знала куди, як нас приймуть, бо ми з донбасу. А прийняли дуже гарно. Надали допомогу. Дуже добре. Ремонт, вода гаряча, діти гуляють, а не в підвалі сидять. Дуже гарно спокійно», — розповідає Наталія, переселенка.
Заклад місць для тимчасового проживання відремонтували та обладнали в рамках меморандуму про співпрацю між представництвом Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні та Полтавською обласною військовою адміністрацією. На відкриття у Решетилівку прибула чимала делегація.
«Ми також маємо наших партнерів, місцеві громадські організації, як «Проліска» і «Право на захист, які продовжують роботу тут і допомагають юридичними консультаціями, психологічними. Також соціальним супроводом для того, щоб відвести людину до соцінституцій. Це не тільки про те, щоб забезпечити людину ліжком, а запевнити, що її права виконуються», — додає Кароліна Ліндхольм Білінг, представниця УВКБ ООН в Україні.
Як повідомили представники Управління Верховного Комісара ООН, люди зможуть жити тут, як мінімум рік після завершення військового стану в країні.
Деталі у сюжеті.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA