Які свята відзначаємо 15 вересня
Цієї неділі — день народження у найпопулярнішої пошукової системи.
В Україні сьогодні відзначають День лісівника — професійне свято, яке об’єднує працівників лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості. Це свято відзначається щорічно у третю неділю вересня, вшановуючи тих, хто стоїть на стражі наших лісів і працює над їх збереженням та розвитком.
15 вересня — День народження Google. Саме цього дня 1997 року двоє студентів Стенфорду подали заявку на реєстрацію домену «google.com». Назва у них виникла зовсім випадково. Один з них відтворив на папері математичний термін «googol», але зробив помилку в слові. Є ще одна версія походження назви. За нею вона трактується як «йти дивитися» від з’єднання двох слів «go» і «ogle».
Ще цієї неділі в Україні і світі святкують Міжнародний день демократії. Головна мета цього свята полягає в тому, що привернути увагу людей, наскільки цінними для кожного з нас є свобода думки та дотримання прав людини. Ініціатором створення події стала Генеральна асамблея ООН, а запровадили свято 2007 року. Вперше демократія як форма правління з’явилася в Давній Греції. Грецький філософ Аристотель також виокремив в своїх працях монархію і аристократію.
Яке церковне свято
За новим стилем 15 вересня Православна церква України вшановує великомученика Микиту Готського, мучеників Максима і Феодота, а також святого Симеона Солунського.
Цей день в історії
533 рік — армія Східної Римської імперії входить до Карфагену;
1697 рік — Августа II коронують як Короля Речі Посполитої;
1821 рік — іспанські колонії Гватемала, Гондурас, Коста-Рика і Сальвадор проголошують свою незалежність;
1874 рік — у Берні відкривається міжнародний поштовий конгрес, на якому був підписують договір про створення Всесвітнього поштового союзу;
1893 рік — у Джерсі-Сіті (США) починає виходити газета «Свобода» — перше україномовне видання в США;
1916 рік — уперше в історії під час бойових дій застосували танки;
1917 рік — виходить перший номер журналу Форбс;
1941 рік — у Берліні ув’язнюють Степана Бандеру та Ярослава Стецька;
1944 рік — у Києві відкривають оновлений Державний музей західного і східного мистецтв (нині Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків);
1971 рік — у Ванкувері створюють екологічну організацію «Грінпіс»;
1991 рік — у Києві на площі Богдана Хмельницького відбувається Всеукраїнське народне віче на підтримку Акту про державну незалежності України, а Верховна Рада України скасовує ухвалу Севастопольської міської ради про російський статус міста;
1994 рік — Україна приєднується до Конвенції «Про „відмивання“, пошук, арешт і конфіскацію доходів, отриманих злочинним шляхом»;
2000 рік — у Сіднеї відбувається церемонія відкриття XXVII Літніх Олімпійських ігор.
Цього дня народилися
1804 рік — український історик, філолог, етнограф, ботанік, поет, перший ректор Київського університету Михайло Максимович;
1892 рік — український музикант, композитор, поет, капельмейстер Армії УНР Михайло Гайворонський;
1955 рік — український дослідник та знавець бойових мистецтв, засновник стилю та Верховний Учитель Бойового гопака Володимир Пилат.
Народний календар
Наші пращури у свято сьогодні доїли кіз і стригли овечок. Активно йшла підготовка до зими. З козячого молока готували сир, а з овечої вовни в’язали теплі речі. Господині готували консервацію на зиму, а чоловіки заготовляли дрова.
Власники гусей починали забій птиці. Якщо птиці було багато, то частину м’яса продавали на ринку. З гусятини готували різні страви та накривали багатий стіл. Середина вересня була найситнішим часом у році. Часто в цей період гуляли весілля, оскільки було чим нагодувати гостей.
Свято сьогодні підходить для лікування хвороб, особливо дитячих. Дітей лікували не тільки традиційними методами, а також святою водою і різними цілющими травами.
Прикмети цього дня
15 вересня — вдала дата для рукоділля і творчості. Зроблені своїми руками вироби вийдуть красивими.
Проте невдалий день для починань, переїзду, працевлаштування — нові справи справи закінчаться невдало.
Не можна нічого піднімати із землі — на предметах може бути псування.
Заборонено грубо поводитися з тваринами — ображати їх, кричати, позбавляти їжі.
Не варто ходити на ринок або торгуватися сьогодні, інакше вас обдурять.
Прикмети погоди
У цю дату наші пращури спостерігали за погодою, вона могла розповісти про майбутні події:
Якщо вранці випав іній, то скоро похолодає.
Безвітряна погода обіцяє ясну і теплу осінь.
Хмари низько пливуть — до погіршення погоди.
Дощовий день віщує суху осінь.
Якщо день ясний, то осінь буде тепла.
При цьому важливо пам’ятати, що з роками клімат змінюється і давні прикмети погоди можуть бути неактуальними для нас.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA