Українці частіше почали звертатися за психологічною допомогою
За час війни в українців зросло відчуття стресу або сильної знервованості.
Українці почали більше довіряти фаховому погляду на проблему власного ментального здоровʼя, частіше звертаючись на гарячі лінії, до сімейного лікаря або до вузького фахівця з ментального здоровʼя (психолога, психіатра, психотерапевта).
Про це свідчать результати дослідження, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я.
Згідно з опитуванням, із 71% до 77% зросло відчуття стресу або сильної знервованості серед усіх цільових груп. Цей показник найвищий серед молоді віком від 25 до 34 років — 82%. Серед найпоширеніших причин відчуття стресу або сильної знервованості — повномасштабна війна (72%) та фінансові складнощі — 43%.
При цьому соціологи звертають увагу, що для молоді 18-24 років, яка взяла участь в опитуванні, основними бар’єрами є вартість послуг, нерозуміння, куди звернутися за допомогою, сором та страх.
Старше покоління (від 55 до 60 років), що взяло участь у опитуванні, більше за інших впевнене у власній здатності впоратись.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA