За майже 300 кг риби — понад 3 мільйони штрафу і рік умовно
Кременчуцький районний суд виніс вирок браконьєру.
Ще у березні цього року під час рейду інспектори Полтавського рибоохоронного патруля затримали браконьєра. Чоловік знищував водні біоресурси на Кам’янському водосховищі — «рибалив» на ділянці, де вилов риби заборонений протягом всього року.
На човні й за допомогою 7 сіток горе-рибалка тоді наловив 294 кг риби, у тому числі молодь товстолоба та коропа, якими за кілька днів до того зарибили водойму. Сума збитків державі від такої «риболовлі» склала понад 3,1 млн грн.
На місце події рибоохоронці викликали слідчо-оперативну групу Національної поліції. На порушника було складено адміністративний протокол, та направлено матеріали для відкриття кримінальної справи.
Днями Кременчуцький районний суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду) та призначив «покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки.
На підставі статті 75 КК України суд два роки в’язниці замінив на рік умовно. Протягом цього часу чоловік має з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти про зміну місця проживання, роботи. Також йому заборонено виїзд за межі країни без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Окрім того суд зобов’язав порушника відшкодувати державі в повному обсязі заподіяні збитки в сумі 3 млн 146 тис 581 грн та витрати на проведення експертизи в кримінальному провадженні — 6 тис 58 грн 24 коп.
Полтавський рибоохоронний патруль, нагадує, що рибалити на території України дозволено лише за умови дотримання всіх правил та норм риболовлі. Недотримання вимог чинного природоохоронного законодавства тягне за собою, як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA