На екскурсію до ВЦВК завітали гості із Харкова
Все більше українців прагнуть долучатися до вивчення національних культурних цінностей, цікавляться традиційними видами народних художніх ремесел, до яких належать насамперед вишивка і килимарство, їх значенням у культурі нашого народу.
Про це свідчить кількість екскурсійних груп, які відвідують Всеукраїнський центр вишивки та килимарства. Нині дуже багато людей приїжджає до нас саме з Харківської, Запорізької, Дніпропетровської та інших областей, а також жителів, переселених з тимчасово окупованих територій.
У нашому Центрі вони відкривають для себе багатство та різноманітність української культури. Про це говорили і жінки з Харкова, для яких екскурсію Виставковою залою та майстернями провела заступник директора Центру з культурно-освітньої роботи Алла Кісь.
Одна із жінок поважного віку, професія якої далека від мистецтва, оглядаючи у Виставковій залі ВЦВК жіночі вишиті блузи, сукні, сорочки, чоловічі сорочки та килими наших майстрів, зазначила, що така дивовижна краса, викликала у неї неймовірні відчуття, здалося, то вона знаходиться у колисці, де так затишно і спокійно, то пурхає, наче пташка, залитим квітковою повінню українським степом. Розповіла, що вона більше знайома з вишивкою Західних областей України, а ось про решетилівську дізналася нещодавно. У Харкові є майстерня, де є різноманітна вишивка, яку можна придбати, але вона не настільки витончена, ніжна, легка… Інша з жінок, ділячись враженнями, сказала, що у нашій невеликій Виставковій залі розміщена колекція вишитих та килимових робіт, інші експонати, які розкривають багатство української культурної спадщини, допомагають пізнати історію, символіку народних ремесел, ознайомитися з різними техніками виконання, насамперед вишивки.
Алла Кісь розповіла харків’янкам про вишивку різних регіонів України, народну символіку, натуралізм у вишивці, знайомлячи з експонатами Виставкової зали, про техніки, які застосовують наші майстрині, особливості решетилівської вишивки «білим по білому» та решетилівського рослинного килимарства, про митців нашого краю, про історію виникнення та діяльність ВЦВК, мистецькі проєкти, в яких беремо участь.
Алла Володимирівна підкреслила, що дуже важливим завданням для збереження та просування української спадщини є вивчення традиційних видів ремесел, насамперед вишивки і килимарства, їх значення у культурі нашого народу. Відповіла на численні запитання гостей. Їм дуже сподобалося те, що не просто могли подивитися на манекенах українське вбрання, а й приміряти на себе, влаштувавши фотосесію.
Гості подякували Аллі Володимирівні за цікаву, повчальну екскурсію і гостинність та всім нашим майстриням за непросту, творчу працю.
Людмила Дядченко, провідний редактор ВЦВК