Замість МСЕК — експертні групи при кластерних і надкластерних лікарнях
З 1 січня 2025 року в Україні перестануть функціонувати медико-санітарні експертизи.
У Полтавській області триває процес реформування медико-соціальних експертиз (МСЕК).
Як повідомив очільник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак, із 1 січня 2025 року структура МСЕК перестане існувати по всій Україні. Її обов’язки візьмуть на себе експертні групи при кластерних і надкластерних лікарнях.
Нині уже триває набір персоналу до нових експертних груп. Формуватимуть їх таким чином, аби до них не потрапили голови колишніх МСЕК. Із 9 грудня уже розпочнеться навчання цих фахівців.
Реформа МСЕК також передбачає оцифровування справ на паперових носіях, внесення цих даних до єдиної електронної системи.
«У нас фактично все буде в електронному вигляді, тобто повністю від моменту першого запису на прийом до лікаря з тією чи іншою проблемою людини. На сьогодні планується оцифрувати інформацію, яка перебуває в роботі», — зазначила голова комісії Лариса Босенко.
Нині в архівах МСЕК знаходяться понад 500 тисяч справ, але в першу чергу оцифровуватимуть найбільш актуальні.
Будівля МСЕК має перейти до обласної лікарні. По області приміщення для експертних груп орендуватимуть, додав Лисак.
«Експертні групи будуть створені на тих же базах, де вони є. Наприклад, Гадяч, Миргород, Лубни, 1-ша лікарня Полтави (лікарня інтенсивного лікування), 2-га лікарня і Кременчук (ЛІЛ). Крім того, будуть створені комісії при надкластерних лікарнях. Це психіатрична лікарня, протитуберкульозний диспансер, кардіологічний диспансер. Але основну місію покладено зі створення експертних груп при обласній клінічній лікарні», — прокоментував Віктор Лисак.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA