Олена Найдьон: «Блиск у очах щасливих жінок — це найкращі емоції у моїй роботі»
Весна — час оновлення й не лише природи. Жінки попри війну залишаються жінками й навіть на фронті хочуть виглядати красивими.
Згадайте хоча б відому білявку-навідницю САУ (а з літа — командира гармати) Таню Чубар з патріотичним манікюром та макіяжем, яка вправно тягала залізяччя і влучно наводила вогонь на ворожі позиції. Про дівчат та жінок у тилу годі й говорити: життя і весна беруть своє. Тим більше, що краса таки врятує світ, а чоловіки на передовій воюють за найкрасивіших жінок на планеті — українок. Примножити красу і зберегти молодість решетилівським красуням ось вже більше 5 років допомагає косметолог Олена Найдьон.
Про безпечну косметологію і «жертв краси»
Зручно вмощуючись на кушетці у косметичному кабінеті Олени Найдьон на вулиці Садковій, 2а, ви потрапляєте в надійні руки дипломованого лікаря-дерматолога і… психіатра. І це не про красне слівце: мовляв, досвідчений косметолог — це ще й хороший психолог. Перша медична спеціальність Олени — психіатрія. Декілька років після інтернатури вона працювала керівником центру реабілітації воїнів АТО і учасників бойових дій, повертаючи до нормального життя чоловіків, що повернулися з пекла війни. Проте гору все ж взяла давня мрія — дарувати красу. Тому працювала і паралельно отримувала другу вищу медичну у Харкові. Сертифікат лікаря-дерматолога якраз встигла отримати до повномасштабного вторгнення. Була переконана, що пройти базові курси косметолога — це не значить бути фахівцем. Особливо, коли йдеться про здоров’я і красу.
Олена зізнається, що мріяла, аби в Україні нарешті з’явилася ліцензована спеціальність лікаря-косметолога, врегульована законодавчо. Це б перекрило кисень так званій «чорній косметології» та тіньовому ринку. Вони, на жаль, нині породжують справжніх жертв краси, коли після невдалих «дешевих» процедур дівчата й жінки спочатку колять філер на двох у якомусь сумнівному закладі, а потім змушені шукати лікарів, аби виправити наслідки таких от сумнівних «уколів краси». Олена знає, про що говорить, адже окрім лікувальних і профілактичних, доглядових та апаратних процедур професійно займається ще й ін’єкційною косметологією. У її арсеналі — лише сертифіковані препарати та косметичні засоби. При чому сертифікація подвійна — вітчизняна та міжнародна сертифікація FDA, котрі гарантують безпеку препарату для людини. З іншого боку, зауважує, що косметолог — це перш за все лікар і не повинен йти на повідку своїх клієнтів. Бо панянки у гонитві за красою та молодістю іноді таки справді втрачають голову й здоровий глузд.
«Косметолог — це лікар, який повинен розуміти, що він робить і для чого. І якраз не для того, аби гроші заробити, а щоб додати краси і здоров’я пацієнту, — переконана наша героїня. — Тому коли до мене приходять із вимогами щось вколоти, бо начиталися чи надивилися блогерок або ж подруга це собі вже вколола, часто відмовляю, якщо бачу, що клієнтці насправді це не потрібно. Ін’єкції максимально відтерміную в часі, використовую більш щадні методи омолодження, доки не прийде той час, коли вже дійсно варто робити ін’єкції. Всі процедури — відповідно до медичних показників і після індивідуальної консультації. Я за безпеку у всьому».
За рік війни українці постаріли на 10 років
Нині серед найпопулярніших процедур краси — пілінг та чистка, що допомагають поліпшити якість шкіри і… ботулінотерапія. Йдеться про уколи ботулотоксином, що дозволяють зупинити прогресування мімічних зморшок, щоб не перетворити в статичні (які вже самим «ботоксом» не виправити). Українки просто прагнуть повернути собі молодість, яку вкрала ця клята війна. «Загалом наш організм починає старіти після 25 років, — пояснює Олена. — А цей рік війни процес старіння лише пришвидшив. І цю тенденцію, на жаль, не зупинити. Нещодавно Національний центр здоров’я оприлюднив результати дослідження, згідно з яким українці постаріли соматично на 10 років. Тобто постарів наш організм. І з обличчям та ж історія. Навіть по молоді це видно. У щасливої жінки зморшки з’являються навколо очей, бо вона часто посміхається. А в українок, з емоційним тягарем на душі, страждають лоб і міжбрів’я. За війну осунулася саме верхня третина обличчя. Плюс зморшки біля губ, опущені кутики рота — це від печалі, бо не можна на все це спокійно дивитися».
Тому Олена Найдьон щиро радіє, коли їй вдається повернути блиск чарівним жіночим очам. Зізнається, що останні три місяці шукала для себе відповідь на запитання, чому займається саме косметологією. Пояснення виявилося на поверхні: після процедур (не важливо чи то звичайний пілінг, чи сеанс ботулінотерапії, чи контурна пластика вуст) жінки підходять до дзеркала — і посміхаються. В очах з’являється вже забутий, довоєнний блиск. «Людина повертається у той момент, коли була щаслива, або згадала себе щасливою. Блиск у очах щасливих жінок — це найкращі емоції у моїй роботі. Косметологія вже давно перейшла в розряд дарування гарних емоцій», — зауважує лікарка.
Весняний догляд за шкірою — зволоження + захист від сонця
Весна несе тепло, красу та геть зовсім інші вимоги по догляду за шкірою. Косметолог радить: якщо хочете, аби шкіра обличчя була здоровою, на теплу пору року слід прибрати зі своїх косметичок б’юті засоби із кислотами, окрім гіалуронової, живильні жирні зимові креми.
«Зараз б’юті засіб номер один — це крем із SPF, тобто захистом від сонця. Слід звернути увагу саме на SPF 30 та SPF 50. Шкіра починає реагувати на сонечко, з’являються перші веснянки, — пояснює Олена Найдьон. — Взагалі намагаюся працювати з косметикою, у якої є цілорічний SPF-захист. Адже клімат змінився, ми змінилися, емоції зараз теж не найкращі. Тим більше, що пігментація — це не лише вплив сонця, а й дія нашого внутрішнього стану. Тому крем із SPF-захистом це №1. Другий засіб must have — зволожуюча сироватка. Це може бути окремий засіб, основа під макіяж. Або ж зволожуючий крем. У теплу пору року ваш догляд має бути спрямований на зволоження і захист, на відміну від зими, коли акцент був на живленні. Взимку ми намагалися наростити шкіру, а зараз — полегшити їй роботі, щоб вона була у водному балансі. Від того, що багато нервуємося і погано спимо, зараз маємо темні кола під очима. Тому рекомендую ще й крем-флюїд під очі, доглядовий засіб із маскуючим ефектом. Ну й на березень-квітень-травень краще перейти на більш легкі „умивалки“. Якщо це був гель — замініть його на зволожуючу пінку для вмивання».
Я проти неконтрольованого тіктоківського підбору косметики. Інфлюенсери заробляють у соцмережах шалені гроші. Є дуже багато професійних засобів, які рекламують, проте далеко не всім вони підходять. У нас шкіра різна й це потрібно враховувати.
А ще косметолог радить не зловживати скрабами та пілінгом у домашніх умовам. Бо легко можна «доскрабитися» до того, що потім доведеться лікувати своє прекрасне личко, адже цим самим ви знімаєте захисний шар і шкіра стає дуже чутливою до сонця. Таких клієнток доводиться рятувати й Олені Найдьон. Косметолог є прихильницею того, аби перед підбором доглядової косметики чарівні пані таки радилися із фахівцем. Адже робота косметолога якраз цінна тим, що спеціаліст дає поради щодо догляду, зважаючи на власний практичний досвід і ваші індивідуальні особливості шкіри. «Я проти неконтрольованого тіктоківського підбору косметики. Інфлюенсери заробляють у соцмережах шалені гроші. Є дуже багато професійних засобів, які рекламують, проте далеко не всім вони підходять, — зауважує Олена. — У нас шкіра різна й це потрібно враховувати. Те ж стосується і порад щодо „домашніх“ засобів догляду, наприклад, висвітлення лимоном. Бо можна довисвітлюватися, що крізь шкіру капіляри світитимуться».
Найкращий варіант — перед купівлею косметики все таки поспілкуватися із косметологом. Олена може дати поради і без прив’язки до певної торгової марки. За побажанням клієнтки — підбирає догляд із лінійки професійної косметики індивідуально. Зараз лікарка приймає і в Решетилівці, і в Полтаві.
Й нині перша медична спеціальність як ніколи стає Олені Найдьон у нагоді. Бо жінкам на кушетці косметолога потрібні ще й розуміння та підтримка психолога: «Нам теж п потрібно розвантажуватися і дбати про здоров’я та красу шкіри. Бо краса ж рятує світ. Будемо гарні, аби на параді перемоги зустріти наших захисників у всеозброєнні».
Настя ТОПОЛЯ, Решетилівщина.UA