В Україні створять щонайменше 200 центрів ментального здоровʼя
Повномасштабна війна значно підвищила потребу в системній підтримці психічного здоров’я населення.
Наразі триває наступний етап — створення мережі закладів спеціалізованої допомоги. Центри ментального здоров’я стануть доступними просторами психологічної та психіатричної допомоги для всіх, хто її потребує, і працюватимуть над подоланням стигми щодо звернення по психосоціальну підтримку.
«Ми прагнемо створити мережу центрів ментального здоров’я, які стануть ключовою ланкою для людей, що потребують вузькоспеціалізованої допомоги. На базовому рівні нашої системи психологічної підтримки працюють сімейні лікарі, психологи у школах, бібліотеках та центрах життєстійкості. Проте бувають ситуації, коли необхідна допомога вузькопрофільних спеціалістів. Саме для цього ми розвиваємо центри ментального здоровʼя по всій Україні. Наразі працюють вже 23 з них. Вони є не лише точкою входу для надання допомоги, а й осередком комплексної підтримки. Адже центри ментального здоров’я — це не лише про лікування, але й про підтримку, доступність і комфорт для кожного, хто потребує допомоги», — зауважив міністр охорони здоров’я України.Віктор Ляшко.
Зокрема, центри забезпечуватимуть:
— психосоціальну допомогу (амбулаторно та стаціонарно);
— психіатричну допомогу мобільними мультидисциплінарними командами (амбулаторна або за місцем проживання (перебування) пацієнта);
— підтримку на рівні громад і допомога найбільш вразливим категоріям населення (діти, ветерани, переселенці та інші).
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA