СБУ виявила вісьмох прокремлівських агітаторів, що діяли в різних регіонах
![СБУ виявила вісьмох прокремлівських агітаторів, що діяли в різних регіонах](/uploads/2023/03/15/img_20230315_122706_961.jpg)
Служба безпеки нейтралізувала розгалужену мережу ворожих агітаторів.
Зловмисники виправдовували збройну агресію рф, закликали до захоплення державної влади та розпалювали міжконфесійну ненависть. Діяли проросійські посіпаки у тилових областях України.
У Києві Служба безпеки припинила діяльність мешканця столиці. Той під вигаданим ім’ям у соцмережах поширював матеріали російських та білоруських пропагандистів.
Ще одного горе-блогера було викрито у Закарпатській області. Він розповсюджував у соцмережах фейки та маніпуляції російської пропаганди щодо «церковної теми» в Україні. Зловмисник «розганяв» ворожі наративи, в яких ображав почуття віруючих, вдавався до зневажливих висловлювань на їхню адресу. Для підготовки своїх «публікацій» використовував матеріали з прокремлівських інтернет-ресурсів.
![](/uploads/2023/03/15/img_20230315_122706_328.jpg)
![](/uploads/2023/03/15/img_20230315_122706_108.jpg)
![](/uploads/2023/03/15/img_20230315_122706_588.jpg)
![](/uploads/2023/03/15/img_20230315_122706_792.jpg)
![](/uploads/2023/03/15/img_20230315_122706_938.jpg)
![](/uploads/2023/03/15/img_20230315_122706_158.jpg)
![](/uploads/2023/03/15/img_20230315_122706_974.jpg)
![](/uploads/2023/03/15/img_20230315_122706_685.jpg)
У Черкасах виявили ще двох поплічниць агресора. Одна з них — колишня посадовиця прокуратури, інша — працівниця філії одного із державних банків. Під час листування у месенджерах вони виправдовували воєнні злочини російських окупантів та поширювали дезінформацію про підрозділи ЗСУ.
На Вінниччині було заблоковано підривну діяльність відразу чотирьох інтернет-агітаторів. Серед тих, хто чекав приходу «руського міра» виявилися колишні вчитель школи та медпрацівник. У забороненій соцмережі «Однокласники» «агітатори» закликали до насильницького захоплення державної влади та зміни меж кордонів України.
Тривають розслідування у межах кримінальних проваджень, розпочатих за кількома статтями Кримінального кодексу України.
Віктор БІЛОКІНЬ, Решетилівщина.UA