Тонни окопних свічок виготовляє родина Легких з Остап’я
Щотижня Іван Легкий з села Остап’є привозить у Решетилівку партії окопних свічок. З родиною налагодили цілий виробничий цех, проте починали з малих об’ємів.
«Це було в квартирі — там, де ми живемо, там, де ми їмо. В чайник накидали, що знаходили: свічки, огарки, що-небудь. В кроликів відібрали баночки, з яких вони воду пили і зробили перші свічки. З часом ми почали розвиватися, нас пустили в це нежиле приміщення, і слава Богу. Тут не тепло, не світло, проте тут можна працювати, коли завгодно і скільки завгодно» — сказав Іван Легкий, волонтер.
Іван Петрович нарізає фітелі, обрізає бляшанки та заливає їх парафіном. Каже, що без допомоги родини не впорався б.
«Наташа у нас мізковий центр, вона волонтерка, вона і фінансами більше займається. Найбільше працює дружина. Приносять баночки різні: брудні, не брудні. Вона всі їх перебере, вона розсортує.
Є дочка навіть в Канаді, яка оці фітільки виготовила на рік вперед» — сказав Іван Легкий, волонтер.
Найдорожча складова окопних свічок — парафін. Час горіння однієї такої свічки — до 8 годин.
«Кілограм цього парафіну коштує 97 гривень за кілограм. А ми ж, ви уявляєте, тонну перед новим роком відправили. Тобто це, перерахуйте, хто з математикою друже, ці майже 100 тисяч на сам парафін. Також надсилають. Оце не найкращий парафін, але ми увесь переробляєм. Надсилають люди все: огарки свічок, свічки іноді ідеальні красиві і ті присилають. Церкви привозять недопалки. При чому у мене є така традиція, я в кожну партію додаю церковних свічечок, ну так я думаю, нехай Всевишній допомагає хлопцям, — сказав Іван Легкий, волонтер.
Волонтери збирають бляшанки з усіх куточків України, зокрема пункт збору є і у ЦКД «Оберіг».
Відеоматеріал Анастасії Музиченко, по темі дивіться за посиланням.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA