Браконьєри за півроку завдали збитків рибним запасам Полтавщини на понад 5 мільйонів гривень
За цей час рибпатрульні вилучили більше 28 км заборонених знарядь лову.
У Полтавському рибоохоронному патрулі поділилися результатами роботи у ІІ півріччі 2024 року.
За цей час рибоохоронні патрульні Полтавщини провели 366 рейдів та виявили 865 порушень природоохоронного законодавства. Було вилучено 28 253,7 м сіток, які є забороненими знаряддями лову.
«Під час проведених рибоохоронних заходів головні державні інспектори вилучили 1888 кг водних біоресурсів. Збитки, завдані рибним запасам України, склали 5 млн. 334 тис. 80 грн. 97 коп.» — розповіла очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич.
У період з 1 липня по 31 грудня 2024 року інспектори Полтавського рибоохоронного патруля викрили 865 порушень, з яких:
- 97 правопорушень — грубих, за ч. 4 ст. 85 КУпАП, до таких належать, наприклад, вилов риби забороненими знаряддями лову: сітки, «екрани», раколовки, тощо.
- було складено 581 протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП — порушення правил рибальства. Такі незначні, на перший погляд, помилки, як-от перевищення добової норми вилову (3 кг), використання більше 7 гачків або риболовля у заборонених місцях — можуть привести до порушення екосистеми, адже водні біоресурси — це не лише їжа, але й важлива частина природного балансу водойм.
- 58 протоколів склали за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання, збуту та розповсюдження об’єктів тваринного світу,
- одне порушення за ст.188-5 КУпАП — невиконання розпоряджень інспекторів, тобто не лише порушення закону, а й перешкоджання роботі рибоохоронців.
Крім цього, оформили 128 актів виявлення безгосподарського майна, згідно яких вилучили 407 од. знарядь лову. Це означає, що багато браконьєрських снастей залишаються у воді без нагляду, продовжуючи шкодити рибі та іншим мешканцям водойм.
Як зауважують у патрулі, 865 викритих порушень природоохоронного законодавства означають, що кожного дня інспектори виявляли в середньому п’ять порушень.
«Важливо зрозуміти головне — інспектори працюють не просто щоб завадити риболовлі, зловити порушників чи вилучити сітки з водойм, а щоб порушень ставало менше, щоб водойми залишалися чистими, а риби — достатньо для всіх: і для любителів риболовлі, і для наступних поколінь», — резюмують у Полтавському рибоохоронному патрулі.
І нагадують, що з 1 листопада 2024 року діє заборона на вилов водних біоресурсів у водоймах на зимувальних ямах, в тому числі з берега, яка діятиме до початку нересту (весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів у 2025 році).
Також до 30 червня 2025 року (включно) на всіх водоймах області діє заборона на лов річкових раків в період їх природнього відтворення та на період їх першої линьки.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA