Відпочинок перед сезоном: місячний календар городника на січень-2025
До вашої уваги — остання частина місячного календаря садівника та городника на січень.
У перший місяць нового року роботи ще не дуже багато, однак господарі вже починають готуватися до більш активного сезону, а деякі навіть сіють культури на розсаду. Звісно, це потребує чимало сил, додаткового досвічування, але це необхідно для рослин із тривалим періодом вегетації. Розпланувати всі роботи допоможе посівний місячний календар садівника і городника на січень 2025 року. А ще тут ви знайдете, можливо, деякі агрозаходи, про які могли забути.
25 січня
Зараз не рекомендується обрізати рослини, зокрема й кімнатні. А також не заготовляйте поки живці. Відкладіть поливи культур.
Огляньте укриття хвойних рослин, які погано переносять холод. Це ж укриття захищає їх від опіків. Заодно і перевірте укриття винограду, троянд, інших теплолюбних культур.
Якщо випав сніг, приберіть його з доріжок, де ходите. Краще нагорнути рівномірно на підзимові посіви, а також утеплити прикореневу зону дерев і кущів.
26 січня
Огляньте посіви з розсадою та забезпечте їй повноцінний догляд. Потрібно організувати температуру повітря залежно від культури, облаштувати лампи досвічування. Якщо помітили сходи, приберіть плівку та знизьте температуру у приміщенні.
Продовжуйте готуватися до нового сезону. Варто подбати не лише про насіння, яке плануєте сіяти найближчим часом, а й добриво, засоби захисту культур. Якщо довелося викинути секатор чи лопату, придбайте завчасно і їх, щоб під час розпалу сезону не залишитися без важливих інструментів.
27 січня
Можна сіяти на розсаду деякі овочі та квіти.
Еустома — дуже красива квітка і в саду, і для створення букетів. Але вона має дуже довгий період від сходів до цвітіння, тому її сіють на розсаду в січні-лютому. Для посіву можна обрати універсальний субстрат, наповнити ним ємності та посіяти зверху насіння. Трохи притисніть насіння в ґрунт і накрийте плівкою або склом до появи сходів.
Також можна посіяти інші квіти, які мають тривалий період розвитку. Насіння, яке ви збирали самостійно, можна знезаразити, щоб підготувати до посіву.
28 січня
Поновіть у годівничках запаси зерна та насіння. А якщо досі не повісили годівничку для птахів у саду, зробіть це зараз. Так ви не лише допомагаєте птахам виживати у складних погодних умовах, а й привчаєте їх до свого саду. Влітку вони будуть за звичкою прилітати також і знищувати шкідників в саду.
Огляньте, чи з’їли гризуни принади у сховищі та в саду. Якщо так, знову розкладіть принади Капкан або Багіра. Вони вже готові до застосування, не потребують підгодовування гризунів, а також вони підходять для застосування у закритих приміщеннях та на присадибній ділянці.
29 січня
Сьогодні можна відпочити, зайнятися улюбленим хобі, влаштувати генеральне прибирання.
Можна оглянути плоди, що закладалися на зберігання у погріб. Деякі з них могли зіпсуватися до цього часу. Одразу видаліть такі, щоб інфекція не поширилася у сховищі на здорові плоди. Це ж стосується і консервації — її також варто перебрати.
30 січня
Можна продовжити свій відпочинок — зовсім скоро доведеться постійно працювати біля рослин, і буде не до цього.
Але якщо вам не терпиться щось почати робити, тоді підготуйте теплицю до сезону, якщо там ще нічого не росте. Конструкцію потрібно помити та провести дезінфекцію. Якщо щось зламалося, відразу ж відремонтуйте.
31 січня
Сійте насіння огірків та капусти, які будете вирощувати в теплиці. Також на розсаду можна посіяти примулу, петунію, лобелію.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA