Олена Безносюк захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії

Наукова робота присвячена темі суспільно-економічного зростання громад шляхом створення локального туризму на основі елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Старший науковий співробітник Всеукраїнського центру вишивки та килимарства Олена Безносюк успішно захистила дисертацію на тему «Нематеріальна культурна спадщина як ресурс розвитку локального туризму України на прикладі ремесел» та здобула вчений ступінь доктора філософії.
Дисертаційне дослідження Олена Іванівна проводила під керівництвом доктора географічних наук, професора, завідувачки кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ольги Любіцевої.
У своїй дисертації Олена Безносюк розкрила тему суспільно-економічного зростання громад шляхом створення локального туризму на основі елементів нематеріальної культурної спадщини України, що є надзвичайно перспективною справою, звернула увагу на позитивні сторони створення туристичних кластерів, заснованих на збереженні та розвитку народних ремесел.
Українські ремесла є частиною сталого способу життя громад, бо вони були, є і завжди будуть. Елементи НКС мають бути не доповнюючими картинками ОТГ, а їх важливими складовими. Головне, щоб люди зацікавилися, згуртувалися і активно стали працювати над розвитком туризму, який з часом зробить громади процвітаючими.
Зокрема для Решетилівки є актуальною тема нематеріальної культурної спадщини, адже технологія виконання решетилівської вишивки «білим по білому» та решетилівське рослинне килимарство належать до НКС України, як і опішнянська кераміка та петриківський розпис. Тож, маємо величезний потенціал створити разом з опішнянами і петриківцями свою туристичну дестинацію, засновану на збереженні та розвитку народних ремесел, які цікаві для світу. Варто зазначити, що пані Олена працює над тим, як привести у Решетилівську громаду потоки туристыв.
На засіданні спеціалізованої вченої ради з захисту дисертації Олени Безносюк, її офіційний опонент, професор кафедри готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв Алла Гаврилюк зазначила:
«Сьогодні ми без перебільшення є свідками довгоочікуваної і непересічної події в історії української туризмології, бо довгий час наша вітчизняна наука чекала саме на таке дослідження. Попри те, що останніми роками зріс значно інтерес до дослідження і туризму, і зокрема локального, водночас ми не мали до цього часу дисертації, яка б могла так вміло, фахово і науково поєднати дослідження нематеріальної культурної спадщини і туризму, і зокрема, саме локального…».
Алла Гаврилюк подякувала Олені Безносюк та її науковому керівнику Ользі Любіцевій за те, що взялися піднімати такий великий і важливий пласт роботи.
Колектив Всеукраїнського центру вишивки та килимарства щиро вітає Олену Безносюк з черговим науковим досягненням!
Людмила Дядченко, провідний редактор ВЦВК