Депутати підтримали створення ветеранського відділу і затвердили програму підтримки захисників і захисниць

У Решетилівці провели 55-ту позачергова сесія Решетилівської міської ради під головуванням міського голови Оксани Дядюнової.
Перед пленарним засіданням відбулися постійні депутатські комісії.
Депутати Решетилівської міської ради підтримали проект рішення про створення відділу з питань ветеранської політики. Також було затверджено Положення про нього.
Також затвердили Програму підтримки Захисників та Захисниць України, ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць на 2025 рік.
В рамках цієї Програми щомісячна матеріальна допомога на навчання для дітей загиблих/померлих ветеранів війни, Захисників і Захисниць України з міського бюджету складе 2 тисячі гривень.


«Виплати отримуватимуть діти, зареєстровані у Решетилівській громаді, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітньому, професійно-технічному чи вищому навчальному закладі І-ІV рівнів акредитації до досягнення 18-річного віку чи до закінчення навчального закладу, але не довше 23 років», — пояснили під час роботи сесії.
Також в рамках програми 2500 грн. складе щоквартальна матеріальна допомога на оплату житлово-комунальних послуг одному із членів сім’ї загиблого (померлого), який брав участь у бойових діях з 2014 року. Прийом документів здійснюється 1 раз в 3 місяці.
Також програмою передбачено наступні виплати:
- 5 тис. грн — щорічна матеріальна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни;
- 10 тис. грн — одноразова матеріальна допомога при мобілізації чи підписанню контракту;
- 10 тис. грн — матеріальна допомога військовим, які отримали поранення, контузії, каліцтва, одержані під час захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України у зв’язку із військовою агресією Російської Федерації проти України. Виплачується за кожне поранення;
- 20 тис. грн — матеріальна допомога на здійснення поховання сім’ям загиблих військовослужбовців, які загинули у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;
- 20 тис. грн — одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям, звільненим з полону;
- 50 тис. грн — одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям, які втратили кінцівки внаслідок збройної агресії проти України;
- 50 тис. грн — одноразова матеріальна допомога родинам військовослужбовців, які рахуються безвісти зниклими та полоненим. Прийом документів здійснюватиметься протягом 3 місяців після сповіщення, а не в кінці бюджетного року.
А також з місцевого бюджету фінансуватиметься санаторно-курортне оздоровлення осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України і членів сімей військовослужбовців, які перебувають в полоні чи вважаються зниклими безвісти (у порядку черги).
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA