Люди та тварини потерпають від кліщів

Через теплу зиму і весну кліщі активізувалися раніше звичайного.
Їхня активність ще не досягла піку, проте ризик укусів вже є, особливу небезпеку вони становлять для домашніх тварин, особливо після прогулянок на природі.
«Дуже часто зверталися із такою проблемою як бабезіоз. Профілактика бабезіозу — це обробка тварин, це або таблетками, або нанесення крапель на холку. Можна ще використовувати нашийники для обробки від кліщів. Порівняно із тими роками, цей рік зверталися набагато більше власників тварин до нас у ветеринарну клініку. Хочу сказати, що багато людей все таки стали більш обізнані у цьому і вони звертаються уже по профілактичну методику, тобто вони обробляють від кліща», — говорить Юлія Найдьон, ветеринарка.
Пан Олександр щодня виводить свого домашнього улюбленця на прогулянку і знає, що робити, аби вберегти його від кліщів.
«У порівняні з минулим роком, мені здається, що кліщів стало дуже багато. Хіба може, я вже і не пам’ятаю, зараза така, що… Ми вже неодноразово і вдома їх ловили. Буквально вчора я піймав, по полу біг в кухні. Ну а „дитині“ ми даємо „Семпаріку“ і на 30 днів ми спокійні. Тобто він принести його може додому, але вкусити — він його не вкусить, він не впивається. По ньому може повзати отак кліщ, тобто видно його», — розповідає Олександр Ванцов, власник пса.
Кліщі небезпечні не лише для тварин. Укуси кліщів у людей можуть спричинити хворобу Лайма.
«За перші два місяці 2025 року було зареєстровано 11 випадків. В середньому це 1-2 випадки в тиждень або бували тижні, де взагалі не реєструвалися. Якщо порівнювати з 24-им роком, то в 2024-му їх було трішки більше за цей же період — там було 17 випадків. Але в середньому, можна сказати, що захворюваність зберігається на одному рівні», — резюмує Олександр Перцевий.
За 2024 рік у Полтавській області було зареєстровано 488 випадки хвороби Лайма.
Матеріал по темі дивіться за посиланням.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA