На Полтавщині зафіксували випадок лептоспірозу

Ця небезпечна хвороба передається через укус гризунів і не лише.
У Полтавській області виявили перший випадок небезпечної хвороби — лептоспірозу. Про це повідомили в Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Як зазначають лікарі, ця інфекційна хвороба небезпечна тим, що пошкоджує кровоносні судини (капіляри) організму й може призвести до ураження печінки, нирок, м’язів, та супроводжується тривалою лихоманкою.
Захворювання має важкий перебіг у понад 70% госпіталізованих хворих, і може вимагати реанімаційного втручання. Летальність лептоспірозу становить близько 20%. Найчастіше резервуаром збудника лептоспірозу є сірі щури та польові миші. Також переносниками інфекції можуть бути бабаки, собаки, велика рогата худоба, свині та коні.
Лептоспіроз передається через укус гризуна, травмовану шкіру (порізи), слизові оболонки або під час споживання забруднених сечею інфікованих тварин їжі чи води, купання, риболовлі, догляду за хворими тваринами.
Симптоми недуги:
сильні болі в м’язах, особливо в литках, що посилюються під час пальпації;
геморагічний синдром (патологічна кровоточивість).
Щоб уберегтися від хвороби, фахівці радять не допускати контактів харчових продуктів з мишовидними гризунами і дотримуватись правил зберігання харчових відходів, щоб не було доступу для гризунів. Окрім того, не слід не купатись у водоймах, непридатних для місць відпочинку на воді, особливо якщо маєте порізи та травми шкіри. Не можна допускати, аби під час купання вода з водойми потрапляла у нас та рот. Мити овочі, фрукти чи посуд під час відпочинку водою з річки чи ставка — теж не краща ідея. Після купання у відкритій водоймі вдома слід прийняти душ. Ну у при появі перших ознак хвороби — відразу звертайтеся до лікаря.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA