Квітневі заморозки: чи під загрозою врожаї?

Від початку тижня погода в Україні схожа на змагання зими з весною — сніг, мінусова температура і пронизуючий вітер приходили на зміну сонячним дням.
Така погода край небезпечна для рослин.
На масиві сільськогосподарського товариства «Говтва» озимина зійшла на площі 630 га.
«Пшениця зараз перебуває у фазі „кінець кущення“. Посіви перебувають у доброму стані. І можемо сказати, що на даний момент пониження і низькі температури суттєво не вплинули на стан культури. Основні фактори, які впливають зараз на стан культури — це фаза розвитку, а також забезпечення культури поживними елементами. На наших посівах було проведено посів із комплексними добривами, до складу яких входить фосфор, калій і азот. Також проведено підживлення азотними добривами. Це забезпечує стійкість культури до стресу та низьких температур», — говорить Володимир Кошкалда, агроном СТОВ «Говтва».
Зниження температури відбулося через надходження холодної повітряної маси арктичного походження з північних широт.
«Вона вже тривалий час знаходиться над нашою територією, поки що ще утримуватиме свої позиції, тому до суботи в нас будуть нічні заморозки, денні максимуми також не високі. По опадах. Варто зазначити, що в нас у четвер буде надходити досить активний атмосферний фронт з північного заходу. Він зумовить у західних, північних та частково центральних областях опади у вигляді мокрого снігу, вдень з дощем», — розповідає Наталія Птуха, синоптик Укргідрометеоцентру.
Холоднеча змусила людей змінити легкі куртки на теплі пальта та шапки.
«У вихідні дні через вплив антициклону характер погоди зміниться, опади припиняться, температура поступово підвищуватиметься, але на поверхні грунту заморозки ще зберігатимуться і на початку наступного тижня», — додає Олена Леонтьєва, синоптикиня Полтавського обласного центру з гідрометеорології.
На підвищення температури повітря, зокрема на Полтавщині, слід сподіватися вже з наступного тижня.
Більше в матеріалі Юлія Степанової.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA