Час садити, сіяти й удобрювати: місячний календар для городників на квітень

До вашої уваги — остання частина Місячного календаря на квітень для садівників та городників.
Великодні свята закінчилася, а отже українці знову беруться до роботи на присадибних ділянках. В саду, крім захисту від хвороб та шкідників, вистачає роботи. Важливо провести весняне підживлення плодових, ягідних, декоративних культур. За це рослини в майбутньому нам віддячать активним зростанням і гарним врожаєм. Якщо весна суха, потрібно і поливати рослини, розпушувати ґрунт після цього. Не забуваймо і про бур’яни, якщо також небажані гості в саду. За бажанням після видалення бур’янів можна провести мульчування.
Догляду потребує й газон. Звісно, це потрібно протягом всього сезону, але навесні — особливо. Газонну траву вичісують, визначають місця, де вона вимерла, щоб підсіяти нову. Не завадить обробити газонну траву проти хвороб, адже в результаті цього трава втрачає свій декоративний вигляд.

В кінці місяця, знову ж таки якщо погодні умови дозволяють, висаджують розсаду деяких культур у відкритий ґрунт або під тимчасове укриття. Перед тим розсаду потрібно загартувати, щоб вона була готова до природних умов вирощування.
Чимало роботи зараз у садівників і городників, адже навесні так і буває. Але якщо планувати роботи з розумом, робити все поступово, то вдасться і виділити час на відпочинок. Для цього можна скористатися посівним календарем на квітень 2025. далі більш детально розповімо, які роботи і коли рекомендується проводити.
26 квітня
Не рекомендується все ще нічого сіяти та садити. Не займайтеся обрізкою та формуванням навіть кімнатних рослин. Пікірувати та пересаджувати розсаду також зараз не варто, як і займатися укоріненням. Поливи та внесення добрив можуть тільки завдати шкоди. Однак в цей період можна проводити захисні обробки від хвороб та шкідників.
27 квітня
Період, коли й далі потрібно мінімізувати догляд за рослинами, а також не сіяти та не садити нічого. Полив та обробку засобами захисту також краще перенести.
Якщо вирощуєте зелень, цибулю на перо або редиску в теплиці, можна збирати врожай. Також якщо у вас ростуть квіти в закритому ґрунті, зрізайте їх.

Якщо ще не висадили всі саджанці, які планували, підготуйте для них посадкову яму. Визначтеся з місцем, де будуть рости ці рослини, викопайте ями потрібного розміру. А у більш відповідний день посадите ці саджанці.
Або ж сьогодні можна просто відпочити та приділити увагу іншим справам, наприклад, роботі в домі.
28 квітня
Сьогодні можна сіяти й садити багаторічні культури. От можна й зайнятися посадкою саджанців дерев та чагарників, які планували. А ще посіяти насіння квітів на клумбі.

Уже можна поливати рослини, тому приділіть увагу кімнатним, розсаді, садовим культурам, а також тим, що в теплиці. Після цього можна розпушувати ґрунт, але будьте обережні із зоною біля коренів. Щоб газонна трава швидше відростала, покосіть її. Можна зрізати квіти — вони будуть довго стояти у воді і зберігати декоративний вигляд.
29 квітня
Підгорніть сходи, якщо вони вже з’явилися, видаліть бур’яни та прорідіть дуже густі сходи моркви чи буряку. Займіться ділянками, де ще нічого не росте, і підготуйте їх до посадок чи посівів. Якщо хочете, щоб газонна трава відростала довго, покосіть її зараз.
30 квітня
Усе ще краще не сіяти більшу частину овочів та інших культур. Але, згідно з календарем, можна посіяти в’юнкі культури. До прикладу, посійте ампельні квіти, які будете вирощувати в кашпо і прикрасите ними альтанку чи балкон. Також посадіть чагарники, що в’ються.
Продовжуйте догляд за розсадою: провітрюйте її або виносьте на вулицю для загартовування, розпушуйте землю. Зрізайте квіти для створення букетів та квіткових композицій. Також можна збирати врожай, якщо у вас дозріли швидкорослі культури в теплиці.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA