В Україні почали діяти нові правила перевірки молока на ринках

Продавці молока та молочних продуктів тепер зобов’язані надавати два ключові документи.
З 29 квітня в Україні запрацювали оновлені правила лабораторних перевірок молока та молочних продуктів на агропродовольчих ринках. Відтепер продаж цих товарів дозволятиметься лише за наявності ветеринарних документів та експертних висновків акредитованих лабораторій. Нововведення покликані захистити споживачів від неякісних товарів і запобігти поширенню хвороб, пов’язаних із тваринним сировином.
Про це повідомили у Держпродспоживслужбі України.
Продавці молока та молочних продуктів тепер зобов’язані надавати два ключові документи:
1. Ветеринарний та/або ідентифікаційний документ, який підтверджує, що тварини, від яких отримане молоко, здорові. У ньому мають бути зазначені:
- дата та результати аналізів на субклінічний мастит;
- інформація про щеплення проти сибірки;
- дані досліджень на туберкульоз, лейкоз, бруцельоз та інші небезпечні захворювання.
2. Експертний висновок лабораторії, що підтверджує безпеку молока та продуктів із нього. Лабораторії, розташовані безпосередньо на ринках, перевірятимуть кожну партію товару.
Окрім чистого молока, ретельній перевірці підлягатимуть:
- сметана та вершки;
- кисломолочний сир, ряжанка, кефір;
- вершкове масло;
- бринза та інші сири домашнього виробництва.
Наприклад, сметану оцінюватимуть за смаком, запахом, консистенцією та кольором. Вона повинна мати чистий кисломолочний аромат, однорідну структуру без крупинок жиру чи білка, а її колір — від білого до світло-жовтого без сторонніх відтінків. Також лабораторії шукатимуть домішки, особливо в продуктах із сирого молока.
Нагадаємо, раніше контроль за якістю молочних продуктів на ринках був менш суворим, що іноді призводило до продажу небезпечного товару. Нові правила покликані запобігти таким випадкам і забезпечити споживачів безпечною молочною продукцією.
Держпродспоживслужба підкреслює, що ці зміни — частина реформи з підвищення якості харчових продуктів в Україні. Впровадження жорсткіших норм дозволить не лише захистити здоров’я людей, але й підвищити довіру до вітчизняних виробників.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA