Яка ціна вашої вишиванки?

15 травня в Україні відзначали День вишиванки.
Решетилівка цього дня перетворилася на живу галерею. У вишиванках люди різного віку, але всі об’єднані любов’ю до своєї культури.
Яскраві, лаконічні, сучасні, з різними орнаментами. Йдемо цікавитися, скільки ж коштують вишиванки наших земляків.
Ось що почули у відповідь:
«Вишиванку замовляла в інтернеті. Ціну по правді кажучи не пам’ятаю. Щось в районі 2 тисяч. Сама роблю свої такі прикраси. Популяризую їх, тому сьогодні ось так виглядаю».
«В якомусь інтернет-магазині замовила — в межах 2 тисяч гривень».
«Свою вишиванку я купила в Ірини Похелець. Вишивала її подруга. Це ручна вишивка. Взагалі ця вишиванка дорога. Вона приміром хотіла її за 10 тисяч продати. Але оскільки я була класним керівником її сина — то вона мені всього за 3 тисячі продала цю вишиванку чудову».
«Тисячу гривень. З Хмельницького через ОЛХ».
«Цю вишиванку мені подарував художній ліцей. Вони запросили мене і до Дня вишиванки, як захиснику, подарували. Я буквально тільки звідти»
Ціни на вишиванки варіюються від кількох до десятків і навіть сотень тисяч гривень, залежно від матеріалу, технік вишивки, кількості узорів та унікальності дизайну. Ходімо з вами покажемо вам найдорожчу в Україні решетилівську вишиванку. Її створили майстрині Всеукраїнського центру вишивки та килимарства.
«Цю вишиванку в Центрі ми створили для проекту, який проходив у Страсбурзі, в Раді Європи, «Нескорена, незламна, оновлена, вільна Україна». Її виконували п’ять майстрів, які шили півроку. Тут використана дуже-дуже тонка тканина — італійська вовна. Це ручна робота. Використано дуже багато технік, щоб придати їй прозорості, легкості. Бачите, яка вона красива. Звичайно така вишиванка коштує дуже дорого. Я не побоюся цього сказати, що вона дійсно єдина в усьому світі. Не тільки в Україні!
Я думаю в пів мільйона можна оцінити. Тому, що 5 майстрів шили пів року от і порахуйте», — говорить Алла Кісь, заступник директора Всеукраїнського центру вишивки та килимарства.
За останні роки попит на вишиванки в Україні зріс більш ніж у чотири рази. Для більшості власників це не просто одяг. Це — традиція, національна ідентичність і броня.
Відеоматеріал по темі дивіться за посиланням.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA