Полтавський протезний завод хочуть взяти на баланс області
![Полтавський протезний завод хочуть взяти на баланс області](/uploads/2023/03/31/image_search_1680248794053.jpg)
Відповідне звернення до Кабміну депутати Полтавської обласної ради прийняли на сесії 24 березня цього року.
Голова обласної ради Олександр Біленький називає Полтавське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство стратегічним. І пояснює, що рішення про зміну підпорядкування підприємства — це фактично його порятунок. А ще — створення єдиної й потужної системи реабілітації для військовослужбовців на теренах Полтавської області.
На сьогодні протезний завод у Полтаві знаходиться у власності держави — у Фонді держмайна. Проте від початку нинішнього року держава не фінансує роботу заводу. Саме тому його керівництво і звернулося до обласної влади з проханням взяти його на баланс. Таку ідею підтримали й обласна військова адміністрація, і депутатський корпус. Адже підприємство справді унікальне і для Полтавщини, і для країни загалом.
«Завод має безстрокову ліцензію на здійснення медичної практики й надає спектр послуг, критично необхідний для ЗСУ та цивільних людей з особливими потребами, — пояснює Олександр Біленький. — Підприємство має одні з кращих технологій в Україні. Спеціалісти заводу постійно навчаються і нині працюють за системою НАТО. В роботі використовують як вітчизняні, так і німецькі, японські, американські компоненти. Завод має стаціонарне відділення (зараз на 30 ліжок). Тобто, люди, які чекають на встановлення протезів, можуть перебувати у Полтаві й потім пройти необхідну реабілітацію».
![](/uploads/2023/03/31/image_search_1680248716507.jpg)
Окрім того, ательє підприємства працюють у Лубнах та Кременчуці, де спеціалісти формують первинні замовлення. На сьогодні полтавське підприємство виготовляє не лише протези, ортези, та устілки, а й допоміжну продукцію — турнікети, кобури оперативні, тактичні носилки.
Олександр Біленький зауважує, що після передачі протезного заводу на баланс області Полтавщина стане на один крок ближче для можливості проведення повного циклу реабілітації у межах регіону. Про таку ідею ми вже розповідали. Йдеться про роботу декількох закладів, де зможуть проходити курс реабілітації та відновлення люди з інвалідністю, й наші захисники зокрема. Це нещодавно відкрита «Акварена», нове реабілітаційне відділення ї в обласній лікарні імені Скліфосовського. Окрім того, у планах — розбудова одного із санаторіїв у Миргороді, оновлення військового госпіталю у Лубнах.
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA