Спека — радість і загроза

Спека випробовує здоров’я громадян.
Точної статистики щодо кількості людей, які погано переносять високі температури, немає. Однак, є ті, хто в такі дні почувається недобре.
«У зв’язку з такою спекою, викликів почастішало. Найчастіше люди звертаються з проблемами з диханням і з проблемами з серцем. Викликів від 10 до 15 за день буває», — говорить Світлана Дудченко, парамедик екстренної медичної допомоги.
Найбільш вразливі до спеки люди похилого віку, діти до 5 років, вагітні жінки, люди з гіпертонією, серцевими та легеневими захворюваннями. Перегрівання може спричинити головний, біль, запаморочення, слабкість.
«В першу чергу пацієнта потрібно віднести в прохолодне приміщення, якщо є змога. Якщо змоги немає, то хоча б десь в тінь. Потім роздягнути його. Зняти зайвий одяг або розстібнути ґудзики, пояс — все, що перешкоджає диханню. Якщо є можливість, можна вмити його холодною водою, кінцівки, обличчя. Якщо немає такої можливості, ми застосовуємо компреси. Будь-яка яка у вас є під рукою тканина, серветки, ви змочуєте їх холодною водою і прикладаєте їх до голови, до чола, верхня половина тулуба, шиї, можна в підпахвинні ділянки. І даємо пити маленькими ковтками прохолодну воду», — радить Марина Тур, завідувач поліклінічного відділення.
Коли сонце шкварить, як на пательні, люди рятується, хто як може.
«П’ємо воду, і стоїмо в холодочку. Більше ніяк. Чекаємо коли закінчиться спека», — каже Світлана
«У річці сидимо з онуком», — додає Василь.
«П’ємо холодну воду. Намагаємося бути більше в тіні, і полегше одягнутися», — зауважує Оксана.
«Кондиціонерами не користуємось. В нас хата глиняна, прохолода в тій хаті. Заходиш з вулиці, то в хаті прохолодно. Тому рекомендую всім жити в глиняних хатинках», — говорить Тетяна.
«Придбали вентилятор сьогодні. Більше ніяк. Купаємося в басейні, їмо морозиво, п’ємо холодні коктейлі», — каже Маша.
Синоптики прогнозують, що вже з 22 липня стовпчик термометра сягне рекордних 40 градусів.
Деталі у відеоматеріалі Наталії Шульгіної.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA