На Полтавщині офіційно розпочався опалювальний сезон

Тепло почали давати майже у всіх громадах, крім Кременчука та Горішніх Плавнів.
Увечері 28 жовтня в Полтавській області офіційно оголосили про старт опалювального сезону. На ранок 29-го подачу тепла розпочали майже в усіх територіальних громадах регіону.
Про це під час брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини повідомив т. в. о. начальника ОВА Володимир Когут.
За його словами, рішення про старт опалювального сезону з 28 жовтня було ухвалене за дорученням Президента України Володимира Зеленського.
«Подача тепла має відбутися в найближчі дні. Загалом рішення президента ухвалене з огляду на зменшення температури й для зменшення навантаження на енергосистему. Похолоднішало, люди почали вмикати електрообігрівачі, кондиціонери, і це є навантаження на енергосистему. Додаткові ризики — це війна, яка триває вже майже чотири роки, росія, яка не припиняє свої атаки на нашу енергосистему, і нам доводиться жити зараз із графіками погодинних відключень, а то й аварійних відключень електроенергії. Також не секрет, що цього року рф дуже сильно атакувала й завдала збитків нашій газовидобувній сфері. І я звертаюся до всіх громадян, до всіх комунальних підприємств, які використовують газ для надання тепла, надання послуги з теплопостачання, з проханням економно споживати блакитне паливо. Держава зараз робить всі можливі кроки, щоб закупити газ за кордоном. На це виділяються відповідні кошти з бюджету. Того газу, який був закачаний у сховища, нам має вистачити до кінця цього опалювального сезону. Але ми не повинні забувати, що війна не завершується. Є ризики продовження атак на нашу енергосистему. На цей момент усе складається так, що опалювальний сезон має пройти стабільно. Але ми напоготові», — прокоментував Володимир Когут.
За його словами, на ранок 29 жовтня рішення щодо початку опалювального сезону ухвалили майже всі громади в Полтавській області. Зокрема, у Полтаві виконком для цього зібрався екстрено увечері 28 жовтня. Станом на 12:30 середи у обласному центрі вже 231 будинок із увімкненим опаленням. Загалом на балансі ЖЕО №2 перебувають 965, з яких 878 — з централізованим опаленням. Теплоенергетики прохають споживачів зважати на технологічні моменти підключення будинків до теплопостачання і обіцяють, що всі міські багатоповерхівки будуть із теплом до кінця 30 жовтня.
Опалювальний сезон не розпочали у декількох громадах Полтавщини. Зокрема, у Кременчуці та Горішніх Плавнях, які мають більш південне порівняно з іншими розташування, а отже, й інший, більш теплий, клімат. Тож вони будуть самі визначатися з часом подачі тепла, із огляду на температурний режим на своїй території.
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA