Кліщі атакують: на Полтавщині фіксують значний спалах хвороби Лайма

Кліщі атакують: на Полтавщині фіксують значний спалах хвороби Лайма

У епіцентрі сезонного спалаху — і Решетилівська громада.

У Полтавській області у розпалі сезон кліщів, а відтак зростає кількість інфікованих із хворобою Лайма, яких ці кліщі кусають. У регіоні другий тиждень поспіль фахівці Полтавського обласного центру контролю та профілактики фіксують спалах цієї недуги.

Зростання — стрімке та тривожне: наразі в області офіційно зареєстрували 26 випадків бореліозу (хвороби Лайма). Це одразу на 7 випадків більше, ніж було зафіксовано попереднього тижня. Епідеміологи зазначають, що така цифра суттєво перевищує середні багаторічні показники для цього періоду року, які зазвичай зупинялися на позначці у 11 випадків.

Наразі географія поширення інфекції охоплює Гадяцьку, Диканську, Лубенську, Новосанжарську, Решетилівську, Терешківську та Хорольську громади, а найбільшу кількість укусів та подальших захворювань зафіксовано у Полтавській громаді.

Фахівці закликають жителів області бути обачними під час відпочинку на природі, користуватися репелентами, одягати світлий закритий одяг для прогулянок лісопарками та ретельно оглядати себе і домашніх улюбленців після повернення додому.

Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA