Юні робототехніки з Решетилівки нагороджені на Всеукраїнському фестивалі в Києві

Лабораторія, георадар, скіфський енергодиск та курган — все це частини LEGO проєкту, який змайстрували учасники гуртка «ReCs — решетилівські конструктори» для фестивалю робототехніки в Києві.
«Тема цього сезону була „Розкопаний“. Діти занурювалися в тему археології, досліджували знайдені пам’ятки. А саме наш проєкт — це скіфський „Енергія Майбутнього“. Діти знайшли, дослідили скіфський курган, там знайшли скіфський енергодиск, і створили сучасну версію пристрою, яка акумулює енергію сонця і вітру і дає людям енергію», — розповідає Валерія Коровіна, керівник гуртка «ReCs — решетилівські конструктори».
Роботу над проєктом діти готували ще з жовтня. Кожен учасник гуртка відповідав за поставлені задачі. Діти самі розподілили обов’язки та посади: керівник, етноархеолог, геоархеолог, керамолог, та епіграфіст.
«Я — керівник розкопок. Відповідаю за стратегію робіт, методику зняття шарів та загальну документацію пам’ятки. Ось георадар. Він допомагає визначити точні межі та глибину залягання фундаментів будівель», — каже Святогор Кулик, учасник гуртка «ReCs — решетилівські конструктори».
«Ось це сучасна версія пристрою. Тут у нас крутиться енергія вітру, є енергія сонця. Отут вона передається. Це у нас база де консервують предмети, щоб вони при контакті з повітрям не розпались. Це лідар, який може досліджувати сотні кілометрів і археологи ним користуються», — додає Августа Кошкалда, учасниця гуртка «ReCs — решетилівські конструктори».
Команда решетилівських конструкторів отримала перемогу в номінації «Краща командна модель». Церемонія нагородження була емоційною та незабутньою.
«Журі було в захваті від їхньої командної роботи, згуртованості. Їм сподобалось, як вони захищають і як вони орієнтують в своїх пристроях», — каже Валерія Коровіна, керівник гуртка «ReCs — решетилівські конструктори»
Діти отримали подяки, медалі та нові набори LEGO. Матеріал Наталії Шульгіної дивіться за посиланням.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA