У лісах Полтавщини зберігається найвищий рівень пожежної небезпеки

У лісах Полтавщини зберігається найвищий рівень пожежної небезпеки

До 29 червня на території Полтавської області зберігається надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

Лісівники Слобожанської філії здійснюють постійний контроль за ситуацією в лісових масивах: проводять патрулювання та профілактичні заходи. У разі виявлення осередків вогню залучається спеціальна техніка для їх оперативної локалізації.

«За статистикою, 90% усіх загорянь у лісах виникає через людський фактор. Необачно кинутий сірник або залишене багаття можуть знищити десятки гектарів лісу за короткий проміжок часу. Закликаємо населення використовувати спеціально облаштовані рекреаційні пункти для відпочинку у лісі. Вони забезпечують комфортні умови для перебування на природі й обладнані місцями для паркування, альтанками та зонами для відпочинку з дітьми, майданчиками для безпечного розведення багаття. Ці об’єкти є доступними для всіх категорій громадян!», — наголошують у Слобожанської філії.

Лісівники застерігають, що протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • розведення багаття у лісі та лісопосадках;
  • заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарських заходів;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
  • залишати у лісі просочене мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Під час 5-го класу пожежної небезпеки та до завершення воєнного стану відвідувати ліси на території областей категорично заборонено!

Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA