Юні решетилівці відвідали Німеччину в рамках міжнародного партнерства

Юні решетилівці відвідали Німеччину в рамках міжнародного партнерства

Десять учнів Решетилівського ліцею імені Івана Олійника цього літа отримали унікальну можливість побувати в Німеччині.

Поїздка стала можливою завдяки співпраці громадської організації «ОсвіЧую» з німецькими партнерами.

«Нещодавно ми повернулися із гуртківцями із подорожі з Німеччини і сподіваємося, що це не буде така одноразова акція-обмін, а переросте у справжнє партнерство між громадами — нашою та громадами Бікенріде, що знаходяться в Тюрінгії. Для цього ми робили все можливе, аби показати свою зацікавленість, що ми дійсно не приїхали скористатися якимись благами, які нам могли запропонувати, а ми показували зацікавленість у партнерстві, аби після війни і до нас могли приїздити їхні діти, їхні вчителі. Так само ми змогли б ще приїздити до них і на наступний рік. До речі, ми таке запрошення вже отримали. Хочу дуже подякувати нашій міській раді, що спонсорували дорогу, а це дуже дороговартісно. І батькам — за виховання прекрасних дітей», — говорить Ірина Платко, голова ГО «ОсвіЧую».

Учні Решетилівського ліцею, які відвідують гурток німецької мови, знайомилися з життям німецької громади, відвідували культурні та освітні заходи, спілкувалися з однолітками.

«Ми дуже вдячні німецькій стороні за те, як вони нас прийняли. Кожен день було дуже багато активностей, ми навіть не очікували, що нас так приймуть, було багато нових знайомств. Подружилися з сім’єю мера, вони водили нас на футбольний матч, у басейн. Як кажуть у Німеччині — alles gut», — ділиться враженнями Володимир Флоренко, учень ОЗ «Решетилівський ліцей імені Івана Олійника».

«Для мене ця поїздка була дуже насиченою. У мене залишилися лише хороші емоції, враження, спогади. Ми познайомилися з багатьма людьми, відвідали різноманітні місця. Я сподіваюся, що наступного року ми або інша група дітей матиме змогу поїхати у таку цікаву і гарну подорож», — додає Катерина Шибецька, учениця ОЗ «Решетилівський ліцей імені Івана Олійника».

Організатори наголошують, що ця поїздка значно ширша за звичайну екскурсію чи культурний обмін. Живе спілкування з носіями мови є одним із найкращих способів навчання.

«Ця поїздка до Німеччини, як для вчителя іноземної мови, була класним способом попрактикуватися у вмінні говорити іноземною мовою з іншими. Під час спілкування діти могли поговорити німецькою мовою. Під час спілкування з німецькими партнерами діти могли попрактикувати німецьку, а коли бракувало знань з німецької — переходили на англійську. І ми вкотре переконалися, що знання іноземних мов відкриває кордони, налагоджує співпрацю і дарує нових друзів», — зауважує Юлія Григоренко, заступник директора ОЗ «Решетилівський ліцей імені Івана Олійника».

У громадській організації «ОсвіЧую» сподіваються, що започаткована співпраця матиме продовження. Поїздка стала річним підсумком вивчення німецької у Решетилівському ліцеї.

Матеріал по темі дивіться за посиланням.

Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA