ЗСУ, ВПО та організація опалювального періоду в умовах війни — куди витрачали кошти з обласного бюджету у 2022 році
Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький прозвітував за минулий рік роботи.
У 2022 році пріоритетними для Полтавської обласної ради була допомога Збройним силам та підтримка внутрішньо переміщених осіб. Ще одна стаття видатків минулого року — це підтримка комунальних підприємств у найскладніший опалювальний сезон, який довелося пройти Полтавщині у 2022-2023 роках. Саме на ці потреби виділялася левова частка коштів із обласного бюджету у 2022 році.
Про використання коштів на пріоритетні напрямки й звітував голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький сьогодні, під час пленарного засідання двадцять третьої сесії обласної ради.
Так, у 2022 році на підтримку захисників і захисниць з обласного бюджету було спрямовано 210 мільйонів гривень. Окрім того, для військових частин обласним коштом придбали 6 новеньких вантажівок КрАЗ та 46 спеціальних модулів. Йдеться про санітарно-технічні та житлові модулі. Перші оснащені пральними машинками, сушарками й бойлерами, керамічними обігрівачами, аби в душових була комфортна температура. Так звані «модульні казарми» мали забезпечити відносно комфортні умови для бійців у польових умовах, адже монтувалися вони безпосередньо в зоні бойових дій. У таких модулях передбачено вентиляцію, встановленні пічки-буржуйки.
Торік область прийняла понад 250 тисяч українців, які втікали від воєнних дій в інших регіонах України. З них 200 тисяч отримали статус внутрішньо переміщених осіб. На харчування переселенців з обласного бюджету було виділено 50 мільйонів гривень. Ще на 23 мільйони гривень профінансували ремонт приміщень, де жили ці люди.
Олександр Біленький нагадав також про найскладніший опалювальний сезон в історії країни. На Полтавщині він ускладнився ще й тим, що минулого літа ворог ракетними ударами по Кременчуку зруйнував міську ТЕЦ. Тож наддніпрянське місто ризикувало лишитися на зиму без тепла. «Нам вдалося вирішити цю проблему в найкоротші терміни. Обласна рада підтримала жителів Кременчука — з обласного бюджету було виділено 142 мільйони гривень на відновлення теплопостачання, тож вже у листопаді квартири містян були з теплом», — додав Олександр Біленький.
Комунальні підприємства області — «Полтаватеплоенерго», «Полтававодоканал» та «Лубнитеплоенерго», які попри ракетні обстріли та відключення світла забезпечували теплом та гарячою воду помешкання жителів області — отримали від обласної ради солідну фінансову підтримку. Йдеться про 160 мільйонів гривень, за які, зокрема, було придбано й потужні генератори, щоб робота підприємств критичної інфраструктури не зупинялася навіть в умовах блекауту.
Окрім того, торік Полтавщина простягла руку допомоги областям, які постраждали від рашистської окупації. Після звільнення до Миколаївщини, Харківщини та Херсонщини з нашої області доправляли не лише гуманітарну допомогу, а й комунальну техніку та фінансову допомогу. Зокрема, на вирішення нагальних проблем у трьох звільнених регіонах з бюджету виділили 30 мільйонів гривень.
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA