Депутати Полтавської обласної ради провалили голосування про розірвання договорів оренди землі під церквами московського патріархату
Лише 32 із 84 проголосували за звернення депутатів обласної ради до Верховної ради України та територіальних громад Полтавської області щодо припинення договорів оренди і користування релігійним організаціям, які не виконують вимоги Законів України.
Йдеться про Українську православну церкву московського патріархату, яка попри прийменник «українська» у назві, насправді підпорядковується російській православній церкві.
Проєкт рішення було винесено на розгляд депутатами Іваном Близнюком та Ігорем Процаєм. Під час обговорення відкрито на захист промосковської церкви стали двоє депутатів від ВО «Батьківщина». Спочатку Микола Корецький заявив, що в Україні немає ніякого патріархату — ні московського, ні київського. Потім почав розповідати про те, що нібито згідно чинного законодавства орендар після розірвання договору має повернути землю в тому стані, в якому її брав, тобто має знести церкви. Палку промову завершив побажанням, аби Бог перед голосуванням відкрив колегам очі і дав розумі. А потім взагалі почав читати «Отче наш» чи то церковнослов’янською чи російською мовою. Оскільки сесія проходила у форматі відеоконференції, депутату просто вимкнули мікрофон.
Далі колегу підтримав «батьківщинівець» Віталій Бабак, заговорив про «примирення, злагоду й спокій», бо питання про позбавлення церкви, що керується ворожою державою, у його розумінні — від лукавого. Валерій Мотрич із фракції «ЄС» цілком слушно у цій промові вловив московські наративи про «давайте об’єднуватися». А його колега Микола Кульчинський пояснив, що підпорядкування УПЦ московському патріархату доведено урядовою експертизою. «Мене просто дивує, що після 30 років незалежності, після однієї війни, потім широкомасштабного вторгнення, тисячі жертв, щоби депутати обласної ради були такі затуркані російськими міфами і до сих пір їх трималися. Просто ганебно, шановні добродії», — завершив виступ Микола Кульчицький.
До прихильників московського патріархату апелював ще один представник «Європейської солідарності» Ігор Процай: «Всі ми у Христі. Але не треба плутати Бога і ФСБ-шну структуру, яка здійснює підривну діяльність на теренах нашої Батьківщини. Тоді, коли наші хлопці гинуть, кожен день в окопах. І кожен із них також має натільний хрестик, але він вірує в Бога, а не в тих, хто тягне нас в прірву». Чітко артикулював свою позицію й голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, який взяв слово наостанок обговорення.
«Я послідовно буду підтримувати розірвання будь-яких контактів із ФСБ-шними структурами, які зараз називаються УПЦ МП. Дійсно, ми платимо надвисоку ціну життями наших хлопців та дівчат, які зараз на Сході. Які загинули, на яких пальцем показали ось ці попи. Буду достатньо категоричним і просуватиму це питання до тих пір, поки ми його не приймемо рішення на сесії Полтавської обраної ради», — зауважив Олександр Юрійович.
Та все ж звернення не набрало необхідної кількості голосів. «За» проголосувало лише 32 депутати із 84. У повному складі цей проект рішення підтримала лише фракція «Європейська Солідарність». У фракції «Довіра» більшість підтримала заборону оренди — 11 депутатів із 16. Серед «Слуг народу» таких виявилося лише 2 депутати з 14. У «Рідному місті» тільки 1 депутат із 9 «за» — Сергій Сушко. У фракції «За Майбутнє» з 13 свій голос проти ворожої церкви віддав лише Геннадій Коваленко. «ОПЗЖ» — «за» 4 з 11 депутатів, ВО «Батьківщина» — 5 із 12-ти.
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA