Решетилівський професійний художній ліцей прийняли в обласну власність
Відповідне рішення вчора на сесії Полтавської обласної ради ухвалив депутатський корпус.
Окрім художнього ліцею область взяла на свій баланс загалом 6 навчальних закладів профтехосвіти. У списку, зокрема, Вище професійне гірничо-будівельне училище, Вище професійне училище № 7 м. Кременчука, Кременчуцький професійний ліцей ім. А.С. Макаренка, Регіональний центр професійно-технічної освіти м. Зіньків, професійно-технічне училище № 4 м. Полтава.
Передача та прийом майнового комплексу ліцеїв та училищ відбулися у рамках реформування профтехосвіти, яка триває в країні.
«У межах реформи освіти на баланс обласної ради ми прийняли декілька училищ. Тепер завдання для Департаменту освіти (Полтавської ОВА. — Авт.) — як підвищити ефективність цих професійно-технічних закладів, як підвищити рівень залучення молоді до отримання робітничих спеціальностей. Адже держава нині потребує саме робітничих професій», — прокоментував рішення депутатського корпусу перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко.
До речі, напередодні Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий заявив, що на анйближчі роки саме профтехосвіта стане пріоритетом для держави. Тим більше, що для відбудови України після війни потрібні якраз фахівців робітничих професій. «Ми на порозі відбудови країни. Від деяких сіл не залишилося просто нічого. Після Першої і Другої світових хоча б печі стояли. Зараз немає нічого, тільки коти і собаки. Це все треба відбудувати, розмінувати. Будуть потрібні кваліфіковані робочі руки. Ми пріоритезуємо профтехосвіту. Це стане, мабуть, одним з найбільших викликів для вищої освіти. Тому що в професійній діяльності сьогодні сантехнік або зварник дуже часто одержують більше, ніж юрист-випускник», — сказав він.
Ще один важливий момент у реформуванні — подолання стереотипів, що навчатися у закладі профтехосвіти можна лише після школи. У сучасному світі, а тим більше в умовах повоєнної країни, важливо, аби дорослі також мали змогу отримати нову професію, змінити вид діяльності і якомога швидше вийти на ринок праці.
Віта ШАФОРОСТ, Решетилівщина.UA