Україна серед 50 країн світу, здатних проводити пересадку легень
Операції подібного типу вважаються одними з найскладніших. Їх спроможні проводити лише країни з прогресивною та розвиненою медичною системою.
Хоча Україна лише почала свій розвиток у даному напрямі, від початку 2023 року вже проведено 3 самостійні операції з пересадки легень. Водночас за період з 2021 по 2023 роки була виконана одна подібна операція, яку вдалося провести завдяки допомозі польських лікарів.
Досвід нашої країни з розбудови системи трансплантації, зокрема напряму пересадки легень під час активної фази бойових дій, — можна вважати унікальним. Адже з подібними викликами не стикалася жодна з цивілізованих країн.
«Іноземних колег надзвичайно дивує, коли ми розповідаємо про те, що у нас відбуваються трансплантації під час війни. Оскільки пересадку органів виконують виключно в розвинених країнах, де злагоджено та якісно функціонує загальна медична система. Й, звісно, в цих державах немає масштабних збройних конфліктів», — зазначає директор директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ Василь Стрілка.
Для проведення високотехнологічних операцій із пересадки органів має стабільно працювати кожна ланка великого медичного механізму: від лабораторій, операційних та лікарень, які діагностують смерть мозку, до логістичних ланцюжків.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA