Які свята відзначаємо 25 червня?
Цієї неділі своє професійне свято відзначають моряки всього світу та українські митники.
На 25 червня також припадає Всесвітній день вітиліго і Міжнародний день боротьби зі сколіозом, День кольорового ТБ. У американському Нью-Джерсі цього дня відзначають День онуків, а ще у США цього дня є привід з’їсти полуничне парфе, бо день саме цього десерту відзначають американці, як і Ден сома.
День моряка
День моряка святкують ті, хто обирає море замість суші, кого вабить романтика океанів, в чиїй крові морська сіль, кому підвладні морські простори. Рішення про святкування цього дня ухвалили у 2010 році, тоді держави-члени Міжнародної морської організації, що входить до складу ООН, підписали відповідну резолюцію.
У всьому світі понад півтора мільйона людей пов’язали свою професію з морською стихією. Українців серед них близько 70 тисяч, вони на шостому місці за чисельністю серед моряків, що працюють на глобальному ринку.
Яке православне свято сьогодні
25 червня — преподобного Онуфрія Великого.
Святий Онуфрій Великий — єгипетський ранньо-християнський святий та пустельник, один з Отців Церкви. Жив у єгипетській пустелі у IV ст. Був одним з Отців Пустельників, які мали глибокий вплив на східну духовність. Він так любив Ісуса, що бажав причащатися в пустелі щодня. Господь зробив чудо Своєму вірному слузі: два ангели щодня приносили Онуфрієві святе Причастя у його печеру, де він строго постив і молився аж до своєї смерті.
День ангела (іменини) сьогодні святкують: Аркадій, Арсеній, Євгеній, Орест, Анастасія.
Що сталося цього дня
1530 — зі схвалення Мартіна Лютера, його найближчий сподвижник Філіп Меланхтон в Аугсбурзькому рейхстагу виклав основи лютеранства у 28 статтях німецькою і латинською мовами. Назване «Аугсбургським сповіданням», воно встановлювало обрядову сторону лютеранства, принцип підпорядкування церкви державі та відображало прагнення вождів лютеранства до компромісу з католицизмом. Імператор Карл V відхилив його, зажадавши повернення реформаторів в лоно католицької церкви, що призвело до довгих років боротьби між католицькими та протестантськими князями Священної Римської імперії.
1783 — французький хімік Антуан Лоран Лавуазьє повідомив на засіданні Паризької академії наук, що вода — це сполука водню і кисню.
1863 — сьоґун Токуґава Іємоті наказав вигнати з Японії всіх іноземців.
1939 — у Львові відбулись останні збори Наукового товариства імені Шевченка. З приходом більшовиків у вересні НТШ припинило свою діяльність, а на початку наступного року Товариство і всі пов’язані з ним установи ліквідовано.
1950 — армія Північної Кореї напала на Південну Корею. Почалася Корейська війна.
1957 — створили іграшку «літаюча тарілка».
1991 — Словенія і Хорватія проголосили незалежність від Югославії.
1991 — ухвалений Закон України «Про митну справу в Україні».
Хто народився цього дня
1886 — Іван Крип’якевич, український історик, академік, професор Львівського університету.
1903 — Джордж Орвелл, англійський письменник.
1907 — Тарковський Арсеній Олександрович, поет і перекладач зі східних мов.
1907 — Зінаїда Хрукалова, українська драматична акторка.
1922 — Петро Угляренко, український письменник.
1954 — Ярослава Король, українська художниця.
1981 — Симон Амман, швейцарський стрибун на лижах з трампліна.
Які народні прикмети і традиції сьогодні
У минулі часи було прийнято сіяти в цей день до обіду якесь біле зерно, а після обіду — чорне (гречку). Виконання цього правила гарантувало успіх.
Це був початок сінокосу, і селяни вирушали в поле.
Прикмети:
Багато роси — прикмета того, що буде гарний урожай.
Картопля і брусниця почали цвісти — прийшов час сінокосу.
Якщо дощ цього дня падає маленькими краплями — йтиме довго.
Що не можна робити цього дня
Не варто сьогодні позичати гроші, адже їх можуть не віддати.
Не можна лягати раніше півночі, інакше плани і мрії так і не реалізуються.
У цей день не варто виносити сміття з дому, адже можна винести благополуччя з будинку. Також не бажано сьогодні сваритися та гніватися, адже це не доведе до добра.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA