В області визначили заклади, де при потребі лікуватимуть хворих на холеру
Полтавщина не належить до ендемічних територій, де були зареєстровані випадки холери. Та після підриву Каховської ГЕС такий ризик є.
Про це повідомила завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Пивовар.
На затоплених територіях можуть виникнути різні хвороби, які пов’язані з неякісною питною водою. Це гострі кишкові інфекції, до яких відноситься і холера. Водночас під час війни та інших стихійних лих завжди підвищується ризик спалахів холери. Оскільки люди змушені жити без належних санітарних умов. На сьогодні спричинити холеру може змішування каналізаційних вод з питною водою, з підземними водами. Як наслідок, ми можемо отримати забруднені колодязі, розповіла епідеміологиня Світлана Пивовар.
На Полтавщині нині визначили лікувальні заклади, які за потреби перепрофілюють у госпіталі. А у разі виявлення хворого на холеру, його терміново госпіталізують та лабораторно обстежать.
«У Полтаві в інфекційній лікарні є відділення, де будуть перебувати такі хворі. Місто Кременчук, у них лікарня Кременчуцька і дитяча Кременчуцька лікарня, де будуть приймати на випадок захворювання на холеру дітей. І так у кожному регіоні, там, де ще існують інфекційні відділення. Такі лікарні будуть перепрофільовані», — зазначила Світлана Пивовар.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA