На Полтавщині з початку великої війни до ПЦУ перейшли 9 релігійних громад
Із початком повномасштабного вторгнення у Полтавській області дев’ять релігійних громад і п’ять священників перейшли від Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.
Про це в ефірі Українському радіо «Полтава» розповів Митрополит Полтавський і Кременчуцький ПЦУ Федір.
«Зазвичай перехід до ПЦУ ініціюють віряни. Священники цей процес навпаки гальмують. Вищою владою в релігійній громаді є загальні парафіяльні збори. На них запрошують представників місцевої влади — старосту чи керівника громади, священника. Якщо останній проти, громада обирає нового. З приводу юридичних питань можна, зокрема, звернутися за консультацією до єпархії, де працює юрист», — зауважив митрополит.
Останніми до єпархії надійшли два звернення від Новооржицької та Лохвицької громад. За словами митрополита, єдина громада на Полтавщині, яка розірвала угоду на оренду землі під церквою Московського патріархату — Миргородська.
«Деякою мірою, це декларативне рішення. Втім, добре, що влада і депутати в такий спосіб висловлюють свою позицію. Часто в громадах земельні ділянки передають у постійне користування, а не в оренду. Позаяк, це приклад того, що в Україні не може бути церкви, що є частиною російської. Адже саме Москва поширює наративи про те, що ПЦУ — це не канонічна церква, Томос «неправильний», — говорить митрополит Федір.
Переходу монастирів до Православної церкви України найближчим часом можна не очікувати. Митрополит пояснює, що це надзвичайно консервативні структури і в них ще більше форм московського православ’я, псевдодуховності. Але процес цей невідворотній. Церква в нашій державі має бути українською не за назвою, а за суттю.
Віта ШАФОРОСТ, Решетилівщина.UA