Якщо ЗАЕС підірвали: як діяти?
Якщо росіяни таки наважаться підірвати ЗАЕС, радіаційне забруднення повітря може відбутися уже за кілька годин після найменшого детонування вибухівки, розташованої на атомній електростанції.
Якщо радіаційний викид застав вас на вулиці, негайно зайдіть у приміщення. І щільно закрийте вікна та двері та не використовуйте водопровідну воду. Також необхідно зняти з себе увесь одяг, помісти його в поліетиленовий пакет і прибрати якнайдалі.
«Раптом така ситуація трапиться і буде витік радіації, то треба слідкувати за повідомленнями ЗМІ, за повідомленнями сил цивільного захисту про розповсюдження хмар, про розповсюдження радіації. Де саме буде випадати і що буде траплятися», — зауважує начальник управління цивільного захисту Віктор Стеблянко.
Для зменшення впливу радіоактивних речовин на організм проводять йодну профілактику дітям та дорослим до 40 років. Люди після 40-ка мають нижчу активність у щитовидній залозі і відповідно для них вона недоцільна. Йодну профілактику проводять лише після офіційного оповіщення влади. Безпідставне вживання таких препаратів може лише нашкодити.
«Для екстреної йодної профілактики використовується препарат йодид калію в дозі саме 125 мл. Інші препарати, які містять йодид калію наприклад йодомарин чи його аналоги, не підходять для цього, оскільки доза йоду там дуже і дуже мала», — пояснює сімейний лікар Михайло Цюрак.
Що має бути в тривожній валізці на випадок ядерної катастрофи, знає Назар Мельник. Детальніше дивіться в сюжеті.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA