Наповнюваність класів у школах області не перевищує 62 відсотки
Це середній показник по Полтавській області, адже в деяких громадах у класах навчається лише 40% учнів від можливих, а 94 школи на сьогодні — малокомплектні.
Про це повідомив керівник Обласного департаменту освіти Полтавської ОВА Євген Кончаковський.
На кінець цього навчального року наповнюваність класів та шкіл становить лише 61,9% від їх проєктної потужності. Тобто в закладах, які були розраховані для 227 тис. 833 учнів, сьогодні навчається 138 тис. 594 дітей.
У 32 громадах Полтавської області наповнюваність шкіл не перевищує й 50%, а в ще 13 — менш як 40%. Зрозуміло, що це впливає на якість навчання та збільшення малокомплектних шкіл в області.
Найнижчий цей показник у таких громадах:
Комишнянській;
Оболонській;
Великосорочинській;
Петрівсько-Роменській;
Семенівській;
Оржицькій.
А от найвищі показники завантаженості шкіл у Миргородській, Лубенській, Гадяцькій, Карлівській, Кременчуцькій, Полтавській, Горішньоплавнівській, Терешківській, Новоселівській, Омельницькій, Щербанівській, Новогалещинській та Пришибській.
За середніми розрахунками по області, на одного вчителя припадає 11,4 учня, а в деяких громадах майже вдвічі менше. Як наслідок, через малу кількість дітей у класах, в області формуються малокомплектні школи із чисельністю до 100 учнів в школах І-ІІІ рівня, до 40 І-ІІ рівня та до 10 дітей в школах першого рівня. Щоправда, кількість таких шкіл в області за останні 5 років зменшилася вдвічі. Для порівняння, у 2018 році їх було 210, на сьогодні залишилося 94 малокомплектні школи.
Віта ШАФОРОСТ, Решетилівщина.UA