«Мистецтво під час війни»: у Решетилівці презентували виставку митців Харківщини
«Музи не мовчать» — під такою назвою у ЦКД «Оберіг» відкрилася виставка мистецьких творів художників із Харкова — Олександра Смородіна, Владислава Христенка та Леоніда Сторожука, яка присвячена мистецтву під час війни.
У своїх роботах вони тонко передали не лише власне світосприйняття, а й те, чим сьогодні живе кожна людина. Познайомитися із творчістю харків’ян прийшли й працівники Всеукраїнського центру вишивки та килимарства, які теж активно працюють на культурному фронті.
Невеликі за розміром картини Олександра Смородіна та Владислава Христенка написані у стилі графіка, але глибокі за змістом, розкривають багатий внутрішній світ авторів. У творчості художників відображені духовне життя українців, їх віковічна боротьба за право бути вільними і незалежними, особливе місце, зокрема, займає тема війни московії проти нашої країни.
Зацікавлено присутні розглядали карикатури, створені Леонідом Сторожуком. У них митець звертає увагу на важливі соціальні проблеми, загрози, які несе росія і те, якою вона є недолугою. На карикатурах легко впізнати путіна, а також лукашенка, шойгу та інших прихвостнів кремля. Разом з тим, малюнки художника мають оптимістичне бачення. Творчість харківських художників справила на решетилівців приємні враження.
З поважних причин художники не змогли прибути на відкриття виставки. Їх представляли волонтерки, блогерки, член спілки журналістів України, лауреат міжнародних премій, зокрема премії ООН в області телебачення, авторка фільмів, присвячених волонтерському та культурному фронтах, організаторка численних виставок в Україні та закордоном Тетяна Бабіна та художниця і фоторепортер Наталія Самусь. Ці небайдужі, енергійні жінки є кураторами проекту «Музи не мовчать», який мандрує по всій Україні.
Вони розповіли про творчість художників, які працюють не лише на ниві мистецтва, а є людьми з активною громадянською позицією. Наші гості зазначили, що нині кожен, працюючи на своїй ділянці і підтримуючи наших захисників, тих, чиї тіла і душі зранені війною, наближає мирне майбутнє. Культурний фронт під час війни відіграє неабияку роль, бо для багатьох є душевними ліками, що повертають віру і надію на життя, додають впевненості у Перемогу України. Митці обертають свою справу на стилет проти ворогів. Варто сказати, щоб ця виставка відбулася у Решетилівці, доклала старань директор ЦКД «Оберіг» Олена Кацітадзе, яка тісно співпрацює з Тетяною Бабіною.
Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих у цій страшній війні. Хвилюючі почуття виклало й виконання всім загалом пісні «Червона калина».
Людмила Дядченко, провідний редактор ВЦВК