Забезпечення закладів освіти гаджетами — тепер на інтерактивній мапі
Міністерство освіти і науки України разом із Мінцифрою запускають публічну інформаційну панель — дашборд.
У ньому розміщено інформацію про розподіл компʼютерного обладнання, яке передають партнери для задоволення освітніх потреб і забезпечення доступу до освіти учнів і вчителів в умовах війни.
«Наша команда спільно з профільним міністерством цифровізує освіту. Діджитал-інструменти дозволяють відстежувати кожен проєкт, їх динаміку, результативність. Дашборд — це ще один важливий крок у реалізації прозорої політики отримання та розподілу допомоги від партнерів. Завдяки дашборду всі дані є відкритими для суспільства, медіа чи освітян», — зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
У дашборді є дані з лютого 2022 року, їх можна фільтрувати за областями, населеними пунктами, закладами освіти, партнерами з розвитку, користувачами (учитель/учень), кількістю і типом (ноутбук/планшет) переданого обладнання. Дашборд показує локації девайсів, автоматично обчислює, скільки їх отримав конкретний заклад освіти та яка потреба залишається в межах тієї чи іншої області.
«Дашборд — це своєрідна інтерактивну мапа України, на якій кожен охочий зможе ознайомитися з розподілом отриманого обладнання та дізнатися інформацію про надану допомогу. Ця панель є одним з інструментів забезпечення прозорості процесу розподілу девайсів між закладами освіти, областями та навіть окремими закладами освіти. Дашборд надасть можливість батькам, освітянам, громадам та ЗМІ відстежувати процес передання техніки, а наші партнери з розвитку отримають зручну систему для аналізу та оцінювання актуальних потреб», — прокоментував заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній.
Інформацію в дашборді надалі будуть наповнювати, зокрема на основі звітів департаментів (управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської військових адміністрацій. Зазвичай саме вони відповідають за отримання, передавання, реєстрацію та моніторинг використання девайсів.
Важливо не лише передати обладнання на локації, а й моніторити його фактичне використання. Девайси, які передаватимуть на потреби освіти, автоматично під’єднуватимуть до електронної системи менеджменту. Тож МОН і ОВА матимуть доступ до оперативних даних щодо статусу роботи кожного ноутбука чи планшета та його фактичного використання.
Віта ШАФОРОСТ, Решетилівщина.UA