Новий навчальний рік: очно, дистанційно чи у змішаній формі?
Новий навчальний рік більшість учнів розпочне за партами, але протягом року навчання може перейти в дистанційну форму.
Навчання у закладах середньої освіти цього року розпочнеться 1 вересня й триватиме до 28 червня 2024 року. Як і торік у навчальних закладах не буде єдиної форми навчання.
Про це на своїй сторінці розповів міністр освіти та науки Оксен Лісовий.
Кожен із навчальних закладів країни зможе обрати для себе одну з трьох форм:
- очний режим. Він запроваджується лише за наявності укриття;
- змішаний режим. У цьому випадку практичні або лабораторні заняття проводитимуть очно, а лекційні — онлайн.
- дистанційний режим — навчання у форматі онлайн.
Рішення щодо формату навчання ухвалюють обласні військові адміністрації та засновники закладів освіти. Залежно від безпекової ситуації у населеному пункті, форми навчання можуть змінювати впродовж року.
Структуру і тривалість навчального дня, тижня, занять, форми організації освітнього процесу педагогічна рада закладу освіти визначатиме сама. Вони враховуватимуть рівень навантаження учнів, особливості регіону, вік дітей та їхній фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток.
Очна форма навчання запроваджується в тому випадку, якщо споруди цивільного захисту можуть використовувати усі учасники освітнього процесу. За інформацією Полтавської ОВА, на Полтавщині навчання у 95% шкіл розпочнуть очно, тому майже всі учні зможуть сісти за парти у вересні.
Якщо укриття замалі, то школи можуть проводити навчання по змінах: упродовж дня, тижня, місяця або семестру. Перед початком навчання всі укриття мають перевірити на наявність сигналізації, сигнальних кнопок, а також пожежну безпеку.
Якщо у школі таки обрали очну форму навчання, але батьки не погоджуються з нею, то вони можуть обрати іншу: дистанційну, сімейну (домашню) або екстернатну.
Віта ШАФОРОСТ, Решетилівщина.UA